СБУ викрила шість компаній, які постачали медикам неякісні засоби захисту

СБУ викрила шість компаній, які постачали медикам неякісні засоби захисту

Фото: Associated Press

Зеленський взяв під особистий контроль закупівлі засобів індивідуального захисту, які здійснюватиме МОЗ.

Співробітники Служби безпеки України викрили шість компаній, які постачали медикам неякісні засоби захисту. Деякі з них взагалі не поставляли закуплені товари.

Про це повідомила пресслужба Офісу президента.

Це питання обговорювали на селекторній нараді щодо протидії поширенню коронавірусу під головуванням президента Володимира Зеленського.

"Служба безпеки України повідомила, що розпочато кримінальні провадження проти шести компаній, які здійснювали несумлінні закупівлі. Серед іншого – не постачали товари після отримання грошей, демонстрували погану якість тощо", - йдеться в повідомленні.

Повідомляється, що відтепер президент України Володимир Зеленський триматиме на особистому контролі закупівлі засобів індивідуального захисту, які здійснюватиме Міністерство охорони здоров’я.

"Ми отримуємо сигнали, що не все є в лікарнях. Попри цифру уряду, що начебто медзаклади забезпечені на 70%, деяких засобів там немає. Якщо антисептиком медики забезпечені на 600%, то одноразових халатів є лише 16%, а одноразових захисних окулярів і щитків – взагалі 4%, костюмів біозахисту – 51%. Отже, лікарні не забезпечені. Щоб говорити про 70% забезпеченості, нам треба мати всіх товарів по 70%", – наголосив Володимир Зеленський.

Водночас прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що уряд працюватиме над тим, щоб забезпечити тримісячний запас засобів захисту для медиків.

Раніше повідомлялося, що в Харкові медики швидкої протестували через невиплату обіцяних надбавок до зарплати та відсутність захисних засобів.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Зеленський Володимир Олександрович
Наступна публікація