СБУ вилучила радіоактивний контейнер, який загрожував зараженням Львівщини

Вилученй силовиками контейнер із цезієм становив небезпеку для оточуючогго середовища і людей. Зловмисники намагалися продати його за 15 мільйонів доларів.

Служба безпеки України в ході спеціальної операції у Львівській області ліквідувала злочинне угруповання, яке намагалося збути контейнер з небезпечними радіоактивними матеріалами - цезієм.

Як повідомили у прес-центрі СБУ, при спробі продажу промислового контейнеру із джерелом іонізуючого випромінювання зловмисників було затримано в ніч на 12 грудня у складському приміщенні у одному з райцентрів Львівщини. За товар вони планували отримати 15 мільйонів доларів.

За даними санепідемстанції, Мінохорониздоров'я та МНС, рівень радіаційного випромінювання на поверхні контейнеру становить близько 400 мікрорентген на годину, що перевищує допустимі санітарні норми у 35 разів.

За попередньою інформацією, вилучений контейнер - це це джерело іонізуючого випромінювання на основі радіоактивного ізотопу "Цезій-137". Він використовується у промисловості для стерилізації пшениці, стічних вод, у медицині, науці, геологорозвідці, як гама-реле у гірничо-видобувній сфері. Контейнер становить небезпеку для оточуючих та навколишнього середовища, при його несанкціонованій розгерметизації радіаційному опроміненню могла піддатися значна кількість людей, що не причетні до інциденту.

СБУ порушила кримінальну справу за ч.3 ст.265 (незаконне поводження з радіоактивними матеріалами) Кримінального кодексу України. Троє затриманих перебувають під вартою.

Після завершення експертизи на підприємстві «Радон» у Львівській області контейнер з радіоактивною речовиною буде направлено до Інституту ядерних досліджень НАН України у Києві.

Читайте також:

Під Києвом планують побудувати могильник ядерних відходів

Україна відправляє в Росію ешелон зі смертельно небезпечним токсином

Радіація на Донеччині перевищує допустимі норми

ВідеоСБУ вилучила радіоактивний контейнер

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: