СБУ вимагає не допускати до виборів працівників ЧФ Росії

Спецслужби попереджають, що співробітники російського флоту можуть мати подвійне громадянство, а тому не повинні голосувати на виборах українського президента.

Управління військової контррозвідки Служби безпеки України в Криму та місті Севастополі звернуло увагу місцевого виборчкому №224 на необхідність недопущення голосування на виборах президента 17 січня працівників військових частин та установ Чорноморського флоту РФ, які мають українські та російські паспорти.

Про це повідомив один з членів Окружної виборчої комісії № 224 на засіданні окружкому в суботу, 9 січня. За його інформацією, 7 січня в Окружну виборчу комісію ТВО № 224 на ім'я її голови Ганни Ізотової надійшов лист від начальника Управління військової контррозвідки СБУ в Криму та місті Севастополі. В документі звертається увага на факти внесення до списку кордонів окремих дільниць (у листі йдеться про 6 дільниць, наводяться їхні номери та номери російських військових частин) на ТВО № 224 одинадцяти військових частин та установ ЧФ РФ.

З огляду на це, в листі було наголошено, що не "виключається що серед даної категорії громадян є особи, які мають так зване подвійне громадянство, тобто, одночасно українські та російські паспорти".

Крім того, як зазначив член окружкому, в листі висловлюється занепокоєння з приводу того, що на даний час відсутня будь-яка інформація про створення закордонної виборчої дільниці на рятувальному буксирі "СБ-36" військової частини 26979 ЧФ РФ, у складі екіпажу якого є громадяни України. Буксир вже тривалий час перебуває за межами України, дані про повернення "СБ-36" до 17 січня не отримані.

У листі наголошується, що "це створює передумови до порушень законів України "Про громадянство України", "Про вибори президента України", указу президента від 16.10.2009 року № 832, 2009 та інших нормативно-правових актів нашої держави". Тому кримські контррозвідники попросили окружком під час впорядкування виборчих списків розглянути ці питання. Крім того, було запропоновано в разі виявлення під час голосування осіб, які мають подвійне громадянство, акцентувати на цьому увагу представників органів МВС, які чергуватимуть на виборчих дільницях.

У листі також міститься прохання повідомити про такі факти й про можливі шляхи вирішення питання забезпечення реалізації виборчих прав громадян України - членів екіпажу "СБ-36".

Окружком прийняв інформацію до відома. Щодо екіпажу судна "СБ-36", то, як заявила Ганна Ізотова, про нього і про те, що на ньому перебувають 32 громадянина України, окружкому стало відомо лише напередодні. У той же час, додала вона, комісії невідомо, в якому місті та в якій країні судно буде перебувати 17 січня, в день проведення виборів.

Нагадаємо, вибори президента України відбудуться в неділю, 17 січня. Європейські спостерігачі з ОБСЄ вже виявили низку порушень у ході виборчої кампанії в Україні.

До головних із цих порушень належать брак грошей на вибори, недосконалі списки виборців та нерівність висвітлення кандидатів у медіа.

Читайте також:

ОБСЄ знайшла порушення в ході виборчої кампанії в Україні

ЦВК винесла попередження Ющенку за використання держтелебачення

Тягнибока в Криму зустріли плакатами "Наш президент - Мєдвєдєв"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: