СБУ вимагає права прослуховувати мобільники українців

Мобільний оператор "Інтертелеком" скаржиться: те, чого хочуть силові структури, виходить далеко за межі закону.

Оператор мобільного зв'язку стандарту CDMA ТОВ "Інтертелеком" заявляє про вимогу з боку Служби безпеки України (СБУ) встановити автоматичну систему зняття інформації на канали зв'язку.

Таку заяву 31 серпня після обшуку головного офісу мобільного оператора зробив гендиректор "Інтертелекому" Борис Акулов.

"Те, що хочуть наші структури, виходить далеко за межі закону. Тому ми зайняли принципову позицію і сказали, що ми не проти виконати вимоги. Ми готові в рамках чинного законодавства це зробити", - заявив Акулов.

"Має проводитися зняття інформації з каналів зв'язку тільки лише санкцією суду. А конкретно: голови й заступника голови апеляційного суду Одеської області", - наголосив він.

"Нам пропонується варіант організації автоматичної системи зняття інформації з каналів зв'язку. При цьому той самий закон визначає, що оператор відповідає за забезпечення захисту таємниці переговорів своїх абонентів", - зазначив Акулов.

"Ми вважаємо своїм святим обов'язком забезпечити право наших абонентів на таємницю особистого життя, яке передбачено 31-ю статтею Конституції", - підкреслив він.

За даними одеських ЗМІ, обшук проводився в офісі мобільного оператора 12 годин і закінчився близько 2 годин ночі вівторка. В обшуку брали участь співробітники спецпідрозділу "Альфа".

Офіційна причина обшуку, за даними телеканалу, - обвинувачення "Інтертелекому" в отриманні контрабанди.

ТОВ "Інтертелеком" - національний CDMA оператор. Надає послуги місцевого й мобільного зв'язку стандарту CDMA, а також бездротовий доступ в Інтернет у 21 регіоні України. За результатами липня 2010 року компанія посіла 7-е місце за кількістю абонентів в Україні, збільшивши базу на 2,5%, або на 10,4 тисячі, - до 434,4 тисячі абонентів.

Читайте також:

СБУ допитує осіб, які контактують з іноземними журналістами

СБУ звинуватили у викраденні доньки опального грузинського олігарха

Хорошковський придбав Mercedes за 1,2 млн гривень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: