СБУ вимагає заборонити "антиукраїнську" партію "Родина"

Отримані СБУ матеріали свідчать про те, що діяльність партії завдає шкоди основам національної безпеки.

Служба безпеки України направила до Міністерства юстиції листа з пропозицією організувати невідкладну перевірку дотримання вимог статуту політичної партії "Родина" і джерел її фінансування для початку процедури примусового зняття її з реєстрації з подальшою забороною

Про це заявила керівник прес-служби СБУ Марина Остапенко.

За її словами, отримані СБУ матеріали свідчать про те, що діяльність партії завдає шкоди основам національної безпеки, громадському порядку, захисту прав і свобод інших людей.

Приводом для початку перевірки послужило вбивство в Одесі активіста молодіжного руху "Січ" Максима Чайки. У причетності до організації злочину слідство підозрює голову партії "Родина" Ігоря Маркова. "Саме вбивство, його обставини розслідує міліція, але в ході розслідування почали спливати обставини, які відносяться вже до нашої компетенції", - пояснила Остапенко. За її словами, СБУ перевіряє версію про причетність лідера "Родини" до фінансування руху "Антифа", член якого, за матеріалами слідства, є підозрюваним у вбивстві Максима Чайки.

Ще одна версія, яку перевіряє СБУ, - вбивство з політичних мотивів. Вона спричинила перевірку інформації про координацію діяльності організації "Антифа" з боку іноземних організацій антиукраїнської спрямованості, а також про можливе фінансуванні партії "Родина" з-за кордону.

"Все це послужило підставою для СБУ звернутися в Мін'юст з тим, щоб вони перевірили як фінансово-господарську діяльність "Родини", так і відповідність її діяльності статуту політичної партії, зареєстрованої в Україні", - підкреслила Марина Остапенко.

Керівник прес-служби не стала приховувати, що в СБУ достатньо підстав підозрювати не лише "Родину", але й особисто Маркова: "Є документальні підстави для того, щоб стверджувати, що керівник і окремі члени партії "Родина" мають кримінальне минуле або проходять у матеріалах кримінальних справ".

У партії "Родина" спростовують всі заяви СБУ і вважають, що такі дії є політичним замовленням з боку влади. "На сьогоднішній день СБУ є інструментом в руках діючого режиму і з її допомогою діюча влада намагається розправитися з неугодними, в даному випадку з опозицією – партією "Родина", - заявив прес-секретар партії Олександр Христофоров.

Він стверджує, що "Родина" є "найбільш україноорієнтованою партією", оскільки спирається на інтереси мешканців Південно-східного регіону. "Що стосується іноземного фінансування – це відверта брехня і наклеп. Наша партія має в своєму розпорядженні достатні можливості для забезпечення своєї діяльності", - підкреслив Христофоров.

В тому випадку, якщо за підсумками перевірки Мін'юст прийме рішення про зняття партії з реєстрації і її заборону, члени "Родини" мають намір добиватися його оскарження в суді.

Читайте також:

Українця незаконно тримають у таїландській в'язниці

Тягнибок пообіцяв карати українофобів

Партії "Родина" загрожує заборона через вбивство націоналіста Чайки

Мін’юст: більшість українських партій бреше

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: