Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
СБУ вимагає заборонити "антиукраїнську" партію "Родина"

Отримані СБУ матеріали свідчать про те, що діяльність партії завдає шкоди основам національної безпеки.

Служба безпеки України направила до Міністерства юстиції листа з пропозицією організувати невідкладну перевірку дотримання вимог статуту політичної партії "Родина" і джерел її фінансування для початку процедури примусового зняття її з реєстрації з подальшою забороною

Про це заявила керівник прес-служби СБУ Марина Остапенко.

За її словами, отримані СБУ матеріали свідчать про те, що діяльність партії завдає шкоди основам національної безпеки, громадському порядку, захисту прав і свобод інших людей.

Приводом для початку перевірки послужило вбивство в Одесі активіста молодіжного руху "Січ" Максима Чайки. У причетності до організації злочину слідство підозрює голову партії "Родина" Ігоря Маркова. "Саме вбивство, його обставини розслідує міліція, але в ході розслідування почали спливати обставини, які відносяться вже до нашої компетенції", - пояснила Остапенко. За її словами, СБУ перевіряє версію про причетність лідера "Родини" до фінансування руху "Антифа", член якого, за матеріалами слідства, є підозрюваним у вбивстві Максима Чайки.

Ще одна версія, яку перевіряє СБУ, - вбивство з політичних мотивів. Вона спричинила перевірку інформації про координацію діяльності організації "Антифа" з боку іноземних організацій антиукраїнської спрямованості, а також про можливе фінансуванні партії "Родина" з-за кордону.

"Все це послужило підставою для СБУ звернутися в Мін'юст з тим, щоб вони перевірили як фінансово-господарську діяльність "Родини", так і відповідність її діяльності статуту політичної партії, зареєстрованої в Україні", - підкреслила Марина Остапенко.

Керівник прес-служби не стала приховувати, що в СБУ достатньо підстав підозрювати не лише "Родину", але й особисто Маркова: "Є документальні підстави для того, щоб стверджувати, що керівник і окремі члени партії "Родина" мають кримінальне минуле або проходять у матеріалах кримінальних справ".

У партії "Родина" спростовують всі заяви СБУ і вважають, що такі дії є політичним замовленням з боку влади. "На сьогоднішній день СБУ є інструментом в руках діючого режиму і з її допомогою діюча влада намагається розправитися з неугодними, в даному випадку з опозицією – партією "Родина", - заявив прес-секретар партії Олександр Христофоров.

Він стверджує, що "Родина" є "найбільш україноорієнтованою партією", оскільки спирається на інтереси мешканців Південно-східного регіону. "Що стосується іноземного фінансування – це відверта брехня і наклеп. Наша партія має в своєму розпорядженні достатні можливості для забезпечення своєї діяльності", - підкреслив Христофоров.

В тому випадку, якщо за підсумками перевірки Мін'юст прийме рішення про зняття партії з реєстрації і її заборону, члени "Родини" мають намір добиватися його оскарження в суді.

Читайте також:

Українця незаконно тримають у таїландській в'язниці

Тягнибок пообіцяв карати українофобів

Партії "Родина" загрожує заборона через вбивство націоналіста Чайки

Мін’юст: більшість українських партій бреше

Залиште свій коментар

=

Вибір редакції