СБУ вимагає заборонити організації кримських і закарпатських сепаратистів

Глава СБУ Валентин Наливайченко сприймає загрозу сепаратизму як найсерйознішу й найнебезпечнішу в Україні.

Голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко сподівається, що своїми рішеннями суд заборонить діяльність організацій "Сойм підкарпатських русинів" і "Народний фронт "Севастополь-Крим-Росія" в Україні.

"Справа (про "Сойм підкарпатських русинів") у суді, і я сподіваюся, що суд прийме законне рішення й сепаратистська організація зникне з України. Щодо організації "Севастополь-Крим-Росія" у Криму - обвинувачення, кримінальна справа, і, як би вони не пручалися, буде рішення суду та їх діяльність буде також заборонена", - сказав Наливайченко.

Голова спецслужби нагадав, що раніше суд заборонив діяльність об'єднання "Донецька республіка".

Сам Наливайченко, як і СБУ, сприймає загрозу сепаратизму як найсерйознішу й найнебезпечнішу в Україні.

Нагадаємо, 25 жовтня в Мукачеві (Закарпатська область) учасники Європейського конгресу підкарпатських русинів підписали акт проголошення русинської державності й проголосили створення республіки Підкарпатська Русь у статусі від 22 листопада 1938 року, а також обрали державний виконавчий уряд.

Учасники конгресу вимагали від Закарпатської обласної ради надати області статус автономії й оголосити територію Закарпаття автономною республікою.

У січні СБУ порушила справу за фактом поширення представниками об'єднання "Народний фронт "Севастополь-Крим-Росія" матеріалів із закликами до здійснення дій з метою зміни кордонів території й державного кордону України.

У лютому спецслужби одержала висновок окремих держустанов про те, що діяльність цієї організації була спрямована на зазіхання на територіальну цілісність і незалежність України.

Читайте також:

СБУ заборонила екс-депутату називати Україну "Окраиной"

СБУ хоче посадити Богословську на 12 років

Націоналісти вимагають заборонити кримські проросійські організації

СБУ заборонила проросійські біг-борди у Севастополі й Сімферополі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: