СБУ визнала, що прослуховувала заступника генпрокурора

Валентин Наливайченко стверджує, що в результаті прослушки у діях Ренанат Кузьміна не виявлено жодних протиправних дій. Матеріали прослушки знищено.

Голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко заявив, що підстав підозрювати заступника генпрокурора Рената Кузьміна в порушенні режиму роботи з секретними документами не було.

Після того як місяць тому СБУ опосередковано підтвердила факт незаконного прослуховування розмов Кузьміна, тепер Наливайченко зробив це в офіційному порядку.

Лист на ім'я заступника генпрокурора містить визнання того, що в рамках контррозвідувальної справи СБУ здійснювала "окремі оперативно-технічні заходи", які тимчасово обмежували його права, повідомили в Головному слідчому управлінні ГПУ.

Наливайченко повідомив Кузьміну, що підстав підозрювати того в порушенні режиму роботи з секретними документами не було, заходи припинені, однак матеріали, які містилися у справі, "знищені у встановленому порядку". Тобто слідів (роздруківок розмов, звітів "топтунів" про стеження, інших свідчень оперативних заходів) не залишилося.

Кузьмін у свою чергу заявив, що має намір домагатися повного розслідування й покарання тих, із чиєї вини утискалися його права.

Про прослушку, яка розпочалась у січні 2008-го року і тривала близько року, він заявив ще в березні. Її, за його даними, ініціював тодішній заступник голови СБУ Тиберій Дурдинець, згодом звільнений і оголошений у розшук.

В.о. генпрокурора Сергій Винокуров повідомляв, що ГПУ відомо, хто давав команду прослухувати Кузьміна, до Наливайченка ж претензій немає – він слідству не перешкоджає.
Голова СБУ сказав, що його відомство "зацікавлене в об'єктивному розслідуванні" цієї справи.

Читайте також:

Проти СБУшників, які слухали телефон заступника генпрокурора, завели справу

Заступник генпрокурора: СБУ незаконно прослуховує "неугодних" політиків

Заступник генпрокурора звинуватив СБУ в незаконному прослуховуванні його телефона

Ющенко звільнив скандального заступника глави СБУ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: