СБУ влаштувала в портах "Цунамі"

СБУ здійснює у всіх морських торговельних портах України операцію "Цунамі", спрямовану на боротьбу з контрабандою.

Керченський рибний порт
УНІАН
СБУ взялася боротися з контрабандою в усіх портах України.
На виконання доручення президента України про активізацію боротьби з контрабандою Службою безпеки України у всіх морських торговельних портах півдня України здійснюється тривала масштабна операція “Цунамі”.

Як повідомили у прес-центрі СБУ, до заходів у боротьбі з контрабандою залучені спецпідрозділи Головного управління по боротьбі з контрабандою та організованою злочинністю, які посилені бійцями Центру спеціальних операцій (“Альфа”).

За результатами першого етапу операції “Цунамі” з 1 листопада збільшено митну вартість імпортних товарів на суму понад 2,5 мільйона гривень. Виявлено кілька фактів незаконної діяльності низки посадових осіб контролюючих органів при оформленні експортно-імпортних операцій. Стосовно цих осіб складено протоколи про корупційні дії. Тільки протягом останніх десяти днів не допущено ввезення в Україну близько 30 контейнерів м’ясопродукції без належного оформлення документів. Виявлено 27 спроб порушення митних правил, вилучено товарів на суму понад 440 тисяч гривень. За підозрою у невідповідності товарних кодів призупинено митне оформлення понад 50 контейнерів з імпортними товарами, ініційовано проведення експертиз.

Аналіз тенденцій у проведенні експортно-імпортних операцій показав, що власники вантажів свідомо не надають до митних органів документи на значну частину товарів, очікуючи на послаблення режиму на митному кордоні. На сьогоднішній день в акваторіях портів Чорноморсько-Азовського басейну накопичилось кілька суден, які свідомо не розвантажуються.

Зросла також кількість вантажів, які відправляються для митного оформлення в інші регіони. У зв’язку з цим СБУ поінформувала відповідні органи і служби Російської Федерації з тим, щоб не допустити контрабандного переміщення товарів в Росію.

Протягом жовтня ц.р. через морські порти України в зоні діяльності Приморської митниці ДМС України ввезено 117 тис. тон вантажів загальною вартістю 890 млн. грн., Південної регіональної митниці – 170 тис. тон вартістю 730 млн. грн., Миколаївської митниці 450 тис. тон на 260 млн. грн.

За оцінкою фахівців, понад 70 відсотків вантажів ввозять із порушенням чинного митного законодавства України, що дозволяє отримувати організаторам контрабандних оборудок надприбутки у вигляді несплачених митних платежів у розмірі понад 100 млн. грн. щомісячно, а відтак завдавати державі економічних збитків.

Зокрема, механізми вчинення контрабандних акцій полягають у незаконному звільненні більшої частини вантажу від митного контролю, недекларуванні вантажу, приховуванні відомостей щодо кількості, вартості та найменування товарів.

Служба безпеки України заявляє, що операція “Цунамі” є довготривалою. Її метою є проведення узгоджених з іншими відомствами активних заходів для виявлення злочинних намірів організованих злочинних угруповань, попередження та припинення контрабандних акцій, встановлення й затримання лідерів та учасників злочинних груп, а також їхніх корумпованих зв’язків у органах влади.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: