СБУ вручила підозру митрополиту УПЦ (МП) Павлу: у його резиденції проходить обшук (фото)

СБУ вручила підозру митрополиту УПЦ (МП) Павлу: у його резиденції проходить обшук (фото)

Фото: Служба безпеки України

Правоохоронці повідомили про підозру митрополиту УПЦ (МП) Павлу Лебідю.

Служба безпеки України зібрала доказову базу щодо причетності колишнього настоятеля Києво-Печерської лаври Павла (Петра Лебідя) до розпалювання релігійної ворожнечі, виправдовування і заперечення збройної агресії РФ проти України.

Про це повідомила пресслужба СБУ.  

"Зокрема, встановлено, що Лебідь у своїх публічних виступах неодноразово ображав релігійні почуття українців, принижував погляди вірян інших конфесій і намагався сформувати ворожі настрої до них, а також робив заяви, котрі виправдовували чи заперечували дії країни-агресора. Це підтвердила й ініційована Службою безпеки судово-лінгвістична експертиза", - йдеться у повідомленні. 

На підставі зібраних доказів Лебідю повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 161 Кримінального кодексу України (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань) та ч. 1 ст. 436-2 (виправдовування, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників).

Наразі за місцями проживання та тимчасового перебування колишнього настоятеля Києво-Печерської Лаври Павла проводяться слідчі дії.

СБУ 2022 року розпочала комплексні контррозвідувальні та безпекові заходи (понад 40) у церковному середовищі УПЦ, які відбувалися для припинення деструктивної діяльності проросійськи налаштованого духовенства. У результаті заходів, проведених СБУ, порушено 61 кримінальне провадження стосовно 61 священнослужителя. Загалом суди вже винесли 7 вироків стосовно окремих кліриків, які стали на бік ворога, у т.ч. 2 з них було використано в обміні на військовослужбовців ЗСУ.

За матеріалами спецслужби запроваджено санкції стосовно 17 функціонерів УПЦ, а майже 250 клірикам рпц заборонено в’їзд в Україну. Також припинено громадянство України 19 священнослужителям УПЦ, громадянам країни-агресора, ініційовано примусове повернення до країни походження клірикам церкви, двом громадянам РФ.

Нагадаємо, уряд визнав недійсним розпорядження про передавання обʼєктів Лаври представникам УПЦ МП.

Представниця УПЦ МП у Лаврі заявила, що війна розпочалася через гріхи українців (відео)

Читайте також:

Що зараз відбувається в Лаврі та яка ситуація з УПЦ МП – священник Георгій Коваленко

Що зараз відбувається в Лаврі та яка ситуація з УПЦ МП – священник Георгій Коваленко

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Війна Росії проти України
Наступна публікація