СБУ взялася за депортацію кримських татар

За дорученням президента України СБУ почала дослідчу перевірку фактів незаконного виселення татар з Криму в 1944 році.

Служба безпеки України проводить дослідчу перевірку фактів незаконного виселення в 1944 році кримських татар та інших народів, як проживали на території Криму.

Як повідомив голова СБУ Валентин Наливайченко, перевірка ведеться за дорученням президента.

Наливайченко зазначив, що наприкінці червня керівництву кримськотатарського Меджлісу були передані "всі секретні документи, що стосуються депортації, зокрема й засекречені особисті справи кримськотатарської інтелігенції, представників якої почали розстрілювати, як свого часу і українців". Документи були розсекречені указом глави держави.

Напередодні стало відомо, що президент Віктор Ющенко доручив Генеральній прокуратурі та СБУ розглянути питання про порушення кримінальної справи за фактом незаконного виселення у 1944 році кримськотатарського народу та інших народів, які проживали в Криму. Меджліс вже привітав цю ініціативу.

Факт виселення кримських татар, а також вірмен, греків, болгар є широковідомим, але не має досі правової оцінки. Тож, Генпрокуратура та СБУ мають провести повне, всебічне та об'єктивне досудове слідство усіх обставин справи.

Читайте також:

Генпрокуратура й СБУ порушать кримінальну справу проти Сталіна

ОБСЄ прирівняла сталінізм до нацизму

Леніна приберуть з центра Києва

В Росії хочуть скласти список "фальсифікаторів" історії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: