СБУ заборонили стежити за російськими розвідниками в Криму

Згідно вказівці, отриманій із Києва, українська спецслужба не може проводити жодної оперативної роботи відносно моряків ЧФ РФ і російських контррозвідників у Севастополі.

Співробітникам севастопольського департаменту Служби безпеки України заборонили проводити спецзаходи, зокрема стеження, щодо офіцерів Чорноморського флоту РФ і оперуповноважених ФСБ.

Про це повідомило джерело в силових структурах Севастополя. За його словами, відповідна вказівка була отримана з Києва наприкінці червня. "Рішення відмовитися від оперативної роботи відносно офіцерів флоту і ФСБ свідчить про те, що СБУ знову повертається до виконання угоди між країнами СНД від 1993 року, згідно з яким спецслужби країн СНД не ведуть розвідувальну діяльність відносно одна одної", - сказав силовик.

Він повідомив, що зараз у Севастополі працює група російських контррозвідників, і до дня Військово-морського РФ очікується прибуття ще однієї групи співробітників ФСБ, разом з якими українські колеги будуть забезпечувати безпеку свята флоту, що відзначатиметься 25 липня.

Джерело нагадало, що нормальні робочі стосунки з колегами з ФСБ у СБУ склалися після приїзду російських оперативників до Севастополя в травні цього року для проведення спільних навчань з протидії тероризму.

Разом із тим, СБУ відмовилася підтвердити інформацію щодо скасування стеження за російськими контррозвідниками в Криму.

Нагадаємо, ФСБ і СБУ 19 травня підписали протокол про повернення до Севастополя російських контррозвідників, які мають гарантувати безпеку ЧФ РФ. Спецслужби також уклали угоду про спільну протидію загрозам, спрямованим як проти російського флоту, так і проти безпеки двох держав.

Співробітники ФСБ, які служили в Севастополі, залишили Україну в 2009 році. Тодішній керівник СБУ Валентин Наливайченко заявив, що функції з забезпечення безпеки Чорноморського флоту візьмуть на себе їхні українські колеги. Загалом із Севастополя виїхали 19 російських контррозвідників, перебування яких на ЧФ передбачалося угодою про базування флоту на території України від 2000 року.

Читайте також:

Російські спецслужби повернулися до Севастополя

Половина українців рада Чорноморському флоту в Криму

Севастополь пропонує Росії активніше працювати з містом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: