СБУ закликала приносити їй документи по "Нафтогазу"

Замголови СБУ повідомив, які документи вилучили з "Нафтогазу", але їх виявилося недостатньо.

Служба безпеки України під час проведення слідчих дій у НАК "Нафтогаз-України" були вилучені митні декларації та неповний комплект контрактів. Про це повідомив перший заступник голови СБУ Валерій Хорошковський.

"На справді ми змогли отримати певну кількість документів і саме за рахунок вилучення, нажаль. Це митні декларації, це неповний комплект контрактів", - повідомив заступник голови СБУ. "Ми не змогли відповісти на два найголовніші питання: як відбувся перехід права власності, і як змінився режим з режиму "транзит", на режим "імпорт", - сказав Хорошковський. Він зазначив, що ця справа – питання "не тільки однієї статті кримінального кодексу, тут цілий букет".

Він також запропонував всім державним компаніям та всім посадовим особам, які мають якісь відомості, "добровільно передати документи для вивчення в слідче управління СБУ для того, щоб ми спокійно без шоу, без масок, без сперечань з народними депутатами дати суспільству чітку відповідь: законно, чи ні".

Нагадаємо, як заявив Хорошковський, справа про заволодіння посадовцями НАК ”Нафтогаз України” транзитним газом розслідується СБУ, оскільки через це можуть бути пред’явлені претензії до України.

Як повідомлялося, 2 березня слідче управління СБУ порушило кримінальну справу за фактом заволодіння чужим майном, а саме – більш ніж 6 млрд. кубометрів природного газу на суму 7 млрд. 500 млн. грн. шляхом зловживання службовими особами НАК "Нафтогаз України" своїм службовим становищем.

У рамках справи було затримано заступника начальника відділу Енергетичної регіональної митниці Державної митної служби Тараса Шепітька. Його звільнили з-під варти 5 березня.

4 березня в офісі НАК "Нафтогаз України" в Києві співробітники СБУ у присутності бійців спецпідрозділу "Альфа" проводили слідчі дії в рамках розслідування цієї кримінальної справи.

В. о. голови правління "Нафтогазу" Ігор Діденко оскаржив ухвалу про порушення кримінальної справи в Шевченківському райсуді столиці, який своєю ухвалою припинив слідчі дії і призначив судове засідання за скаргою на 17 березня.

Увечері 4 березня прем`єр Юлія Тимошенко заявила, що конфлікт навколо "Нафтогаза" є наслідком боротьби "корупційних груп" за 11 млрд. кубометрів газу.

Читайте також:

"Альфа" забирає в "Нафтогазу" оригінали контрактів з "Газпромом"

RosUkrEnergo: Тимошенко привласнила газ за фальшивими документами

"Нафтогаз" просить СБУ припинити тиск і блокування

"Нафтогаз" розплатився з "Газпромом" за лютий
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: