"Свобода" звинуватила СБУ у прикриванні фактів щодо геноциду українців

У ВО "Свобода" затримання львівського історика розцінили як замітання слідів СБУ злочинів московсько-большевицького режиму у справі про Голодомор.

ВО "Свобода" розцінює затримання Службою безпеки історика Руслана Забілого як намагання замести сліди злочинів московсько-большевицького режиму проти Української нації, знищити доказову базу щодо геноциду українського народу та військових злочинів проти учасників національно-визвольного руху ХХ століття та залякати тих працівників науки і громадськості, хто докладає зусиль до відновлення історичної справедливості та об'єктивного висвітлення української історії. Про це повідомила прес-служба ВО "Свобода".

"Руслан Забілий очолює у Львові Національний музей меморіалу "Тюрма на Лонцького", входить до малочисельної групи істориків, яка має доступ до архівів спецслужб, котрі містять широку доказову базу злочинів московсько-большевицького режиму. Не випадково, що один з перших ударів антиукраїнського режиму Януковича, спрямованих проти відновлення знищених сторінок історії України, прийшовся саме на дослідника Голодомору та українського Визвольного руху – подій, які досі намагається замовчати та спростувати Кремль", - йдеться у заяві.

Дії Служби безпеки України, що з приходом Януковича перетворилася на філію російського ФСБ, нагадують класичну поведінку маніяка-злочинця, котрий завжди повертається на місце злочину, щоб замісти сліди свого діяння.

Всеукраїнське об'єднання "Свобода" вважає неприпустимим брутальний наступ СБУ на конституційні права громадян, спроби знищити та затерти історичну пам'ять українців. Вважаємо, що президент України Віктор Янукович несе особисту відповідальність за дії своїх опричників.

"Свобода" нагадує гламурним чекістам з Володимирської, що їхня боротьба проти Української нації є приреченою на поразку. Попри Голодомори, репресії, масові етнічні чистки, які були здійснені московсько-большевицьким режимом та, в першу чергу, його чекістським бойовим загоном на території України – українці відновили свою державу. Так само нинішня війна сучасних гламурних чекістів досягне лише одного – на місці СБУ, як спадкоємиці ЧК-ОГПУ-НКВД-МГБ-КГБ, постане нова національна спецслужба, яка буде керуватися національними інтересами та захищати право українців бути господарями на власній землі", - наголошує ВО "Свобода".

Нагадаємо, співробітники СБУ вилучили в історика, директора Львівського Національного музею меморіалу пам'яті жертв окупаційних режимів "Тюрма на Лонцького" Руслана Забілого всі матеріали, що стосувалися діяльності ОУН-УПА та порадили йому "подумати про сім'ю".

Раніше у Центрі досліджень визвольного руху заявляли, що історика Забілого затримали за роботу з розсекреченими документами.

Також у Центрі наголосили, що науковець був затриманий за особистою усною вказівкою глави СБУ Валерія Хорошковського. За даними науковців, представники спецслужби намагалися припинити поширення раніше розсекречених матеріалів і спробували завадити Забілому продовжувати його наукові студії, зокрема щодо діяльності УПА.

Пізніше у Службі безпеки заявили, що затриманий науковець є співробітником СБУ і був затриманий за намір розголосити державну таємницю. За цим фактом спецслужба вже порушила кримінальну справу.

Читайте також:

У Львові вимагають судити Хорошковського за шантаж та сталінізм

Понад 200 львів'ян протестували під СБУ проти переслідування історика

Затримання львівського історика ініціював Хорошковський

СБУ вважає, що львівський історик хотів здати державну таємницю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: