Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
СБУ запобігла створення "Бессарабії" під керівництвом чинного народного депутата України - Грицак

СБУ запобігла створення "Бессарабії" під керівництвом чинного народного депутата України - Грицак

Сепаратисти хотіли підірвати два мости.

У 2015 році Служба безпеки України запобігла створенню сепаратистського утворення "Бессарабська народна рада" на території Одеської області. Лідером цього утворення мав стати чинний народний депутат України.

Про це розповів голова СБУ Василь Грицак в рамках виступу на "Ukrainian week in London", передає "Прямий".

За його словами, у квітні 2015 року бронегруппа, спецназ і слідчі СБУ вночі зробили 700-кілометровий марш з Краматорська до Одеси, після якого провели одночасно велику кількість обшуків, затримань і вилучення вибухівки.

Грицак розповів, що сепаратисти планували підірвати мости через Дністровський лиман, а також через Дністер і оголосити про створення "Бессарабської народної ради".

"Підірвавши ці два мости, Південна Бессарабія була б відрізаною від основної частини України та з території Придністров'я повинні були зайти так звані зелені чоловічки. Там дислокуються тисячі російських солдатів і офіцерів. Планувалося створити Бессарабську народну раду і звідти розвинути свій наступ "російської весни" в надрах Молдови, Румунії. Ми поламали ці плани. Про це мало хто знає, але це наша робота", - зазначив Грицак.

Нагадаємо, 29 квітня 2015 року співробітники СБУ провели спецоперацію в Одесі та знешкодили групу сепаратистів, які планували повторити події на Донбасі і проголосити на території Одеської області незаконне державне утворення. Силовики тоді затримали майже 20 осіб і провели 17 обшуків. Кінцевою метою діяльності цих осіб, які були затримані, повинно було стати проголошення утворення під робочою назвою "Бессарабія".

У листопаді 2015 року громадянину Росії Іналу Ардзінбе, раднику першого помічника президента РФ Володимира Путіна Владислава Суркова, прокуратура Одеської області заочно повідомила про підозру у спробі зміни державного ладу України і планах створити самопроголошену "республіку Бессарабія" на території Одеської області.

Залиште свій коментар

Вибір редакції