СБУ запропонувала розслідувати геноцид українців у Росії

СБУ заявило про геноцид українців у 1932-33 роках у місцях їх компактного проживання на території Росії.

Служба безпеки України готова допомогти Російській Федерації в розслідуванні злочинів проти українців на її території. Про це заявив глава СБУ Валентин Наливайченко, коментуючи критику російської сторони щодо судового процесу над організаторами Голодомору, що завершився у Києві 13 січня.

"Я підтверджую, що за матеріалами слідства ми бачимо, що геноцид здійснювався і на території нинішньої Російської Федерації - там, де компактно проживали українці. Ми офіційно підтверджуємо готовність Служби безпеки допомогти прокуратурі Російської Федерації в можливому розслідуванні злочинів і на території Росії, де саме в 1932-33 роках так само вводився режим "чорних дощок", оточувалися загонами місця компактного проживання українців - Середнє Поволжя, Кубань, Північний Кавказ, тобто, всі ці матеріали ми готові надати і російській стороні у разі зацікавленості. Тому політику знімаємо остаточно, більш того, переводиться в площину можливого кримінального переслідування або розслідування геноциду і на території Російської Федерації. Готовність є, я її підтверджую", - сказав він.

Наливайченко підкреслив, що у вироку київського суду організаторам Голодомору немає згадки про Російську Федерацію. За його словами, це рішення є абсолютно національним. Також Наливайченко звернув увагу на те, що суд при ухваленні рішення ґрунтувався на Конвенції ООН, учасниками якої з 1969 року є Україна, Росія і Білорусь.

Нагадаємо, раніше голова Держдуми РФ Борис Гризлов заявив, що рішення українського суду по Голодомору - "це просто політична акція, яка входить в план посваритися з Росією". "Керівництво України ще раз намагається Росії довести, що Росія погано ставиться до українського народу - от і все, я іншої підоснови тут не бачу", - сказав спікер.

Читайте також:

Постраждалі від Голодомору зможуть вимагати компенсації від іноземних країн

Російська Держдума списала Голодомор в Україні на неврожай

Ющенко назвав знаковим суд над організаторами Голодомору

Суд Києва визнав Сталіна винним у геноциді українців

ВідеоСБУ запропонувала розслідувати геноцид у Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: