СБУ затримала агента російської розвідки, який збирав інформацію про посадовців і військових

Зловмисника було затримано на Кіровоградщині. Наразі йому повідомлено про підозру.

Українець, який входив до складу організованого злочинного угруповання на території РФ і був завербований російською воєнною розвідкою, після повернення до України за завданням російських кураторів здійснював збирання інформації стосовно місцевих посадовців та військовослужбовців. А саме: компрометуючих даних на них, а також відомостей щодо їхніх  виїздів до РФ і тимчасово окупованих територій, наявності родинних зв’язків, майна тощо.

Про це у вівторок, 13 липня, повідомляє пресцентр СБУ.

"Зазначені відомості мали бути використані для створення умов для виїзду вказаної категорії осіб до країни-агресора або на окуповані нею території, їхнього подальшого затримання та залучення російськими спецслужбами до конфіденційного співробітництва", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що зібрані дані затриманий агент передавав з використанням відпрацьованого закритого каналу зв’язку. За виконання завдань отримував грошову винагороду в національній валюті РФ на банківську картку.

"У ході проведення обшуку за місцем проживання фігуранта виявлено і вилучено засоби зв’язку, які використовувались для контактів із представником розвідки РФ, банківські картки "Сбербанка России", посвідчення про належність до персоналу російських комунальних та комерційних структур", - повідомили в СБУ.

Зловмисника було затримано на Кіровоградщині. Наразі йому повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 111 КК України, та обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Нагадаємо:

Повʼязані теми:

Наступна публікація