СБУ затримала екс-голову митниці в справі газу "РосУкрЕнерго"

Екс-голова Державної митної служби Макаренко затриманий як підозрюваний в рамках розслідування кримінальної справи щодо нанесення збитків державі.

Служба безпеки України затримала екс-голову Державної митної служби Анатолія Макаренка.

Про це повідомляють джерела "Української правди".

Макаренко затриманий як підозрюваний в рамках розслідування кримінальної справи щодо нанесення збитків державі Україна за результатами розгляду позову "РосУкрЕнерго" в Стокгольмському арбітражі.

23 червня в Печерському райсуді має бути розглянуте питання про обрання запобіжного заходу Макаренку.

Саме Макаренко в 2009 році очолював Державну митну службу, яка провела розмитнення газу "РосУкрЕнерго", вилученого Україною в рамках договору переуступки з "Газпромом".

Нагадаємо, раніше на підписку про невиїзд в ході розслідування цієї справи було взято екс-першого заступника глави НАК "Нафтогаз України" Ігоря Діденка.

За словами глави СБУ Валерія Хорошковського, "нанесений збиток полягає у тому, що Україна має повернути РосУкрЕнерго додаткові обсяги газу у вигляді штрафних санкцій".

Нагадаємо, 8 червня Стокгольмський арбітражний трибунал зобов'язав НАК "Нафтогаз України" повернути RosUkrEnergo 11 млрд куб. м газу. Цей об'єм газу було вилучено "Нафтогазом" у RosUkrEnergo у 2009 році як компенсація після того, як в результаті підписання прямого контракту між НАК і "Газпромом" у січні 2009 року RosUkrEnergo було виключене зі схеми поставок газу до України і за її межі. Це було зроблено за узгодженням з "Газпромом", який володіє 50% RosUkrEnergo.

До того ж 8 червня Стокгольмський арбітражний трибунал ухвалив, що RosUkrEnergo одержить від "Нафтогазу" додатковий об'єм газу у розмірі 1,1 млрд куб. м газу як неустойку за порушення умов контракту.

Дане рішення є наступним після ухваленого рішення Стокгольмського арбітражного трибуналу від 30 березня 2010 року про відшкодування RosUkrEnergo близько 200 млн. доларів за різні порушення "Нафтогазом" умов контрактів на поставку, транзит і зберігання газу.

Читайте також:

Пинзеник: "Нафтогаз" заплатив "Газпрому" за "газ Фірташа"

Адміністрація президента: Україна не поверне "РосУкрЕнерго" ні гроші, ні газ

Фірташ не йтиме на поступки: вимагає від України газу і грошей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: