СБУ заявила, що у Криму немає сепаратизму

Голова Служби безпеки України Валерій Хорошковський вважає, що Криму сепаратизм на даному етапі не загрожує.

У Криму на сьогодні не розвинуті сепаратистські настрої. Таку думку висловив голова СБУ Валерій Хорошковський в інтерв’ю "Коммерсант Украина".

Він зазначив, що так історично  склалося, що у Криму більшість населення розмовляє російською мовою.

"Але в Криму живуть українці, і вони відчувають себе українцями, у тому числі, до речі, й у Севастополі. Тому говорити про те, що в Криму на сьогодні розвинуті сепаратистські настрої, я не можу", - сказав Хорошковський.

Глава СБУ наголосив, що зі зміною внутрішньої політики в сепаратистські настрої, які спостерігалися раніше, вщухнуть.

"У Криму конкретна історична ситуація, відповідно, якщо ми хочемо її змінити, треба працювати тонко, через виховання, школу. Звісно, зміни настануть не швидко, але через 5-10 років така тактика дасть упевнений, стійкий результат", - упевнений він.

На запитання про те, як він оцінює загрозу міжнародного тероризму в Україні, зокрема, з огляду на ісламістські організації в Криму, голова СБУ зазначив: "На жаль, жодна країна у світі не може бути від цього застрахована, і це, безумовно, та зона ризику, у якій ми перебуваємо".

Водночас, за його словами, "Україна не є країною з підвищеною небезпекою терористичної загрози".

"У нас дуже добре налагоджена система збору інформації, яка дозволяє на ранніх стадіях виявляти загрози терористичних актів і протидіяти їм", - запевнив Хорошковський.

За словами глави СБУ, у відомства є інформацію щодо певного роду терористичних організацій. Однак, за його словами, ці організації розглядають Україну "радше не як зону дії, а як зону відсиджування чи підготовки операцій по інших державах".

Читайте також:

"Свобода" вимагає провести референдум про скасування автономії Криму

Саакашвілі: сепаратистів у Криму підтримує Кремль

Американці пророкують збройний конфлікт у Криму

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: