СБУ почне розслідувати справу про геноцид українців на території Росії

Глава СБУ вважає, що після слідчих дій в Україні справу про геноцид українців потрібно розслідувати на російській території.

Голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко виступив за проведення розслідування справи про геноцид українців - Голодомор 1932-33 років в Україні - на території Росії.

Про це він заявив в ефірі одного з харківських телеканалів. "Я впевнений, що надалі розслідування має бути проведене на території Російської Федерації", - сказав керівник СБУ.

Він пояснив, що на етнографічній карті слов'янства, виданій професором Тимофієм Флоринським у 1906 році, як райони компактного проживання українців (названих малоросами) показані територія нинішньої України, а також Воронезька і Саратовська області, середня й нижня Волга, Північний Кавказ і Кубань, що належать до території Російської Федерації.

Наливайченко також повідомив, що у постанові від 14 грудня 1932 року, підписаній Джугашвілі та Скрябіним (Сталіним і Молотовим), йдеться про знищення людей і реквізиції хліба в Україні, Північному Кавказі, у Західній області.

Західна область із центром у Смоленську була утворена 1 жовтня 1929 року, до складу області ввійшли території зі скасованих Брянської, частини Калузької, Смоленської, Тверської губерній і Великолуцького округу Ленінградської області.

27 вересня 1937 року Західну область було скасовано.

Нагадаємо, минулих вихідних в Україні відбулися заходи із вшанування пам'яті жертв Голодомору. Перед цим СБУ розсекретила всі матеріали, що стосуються геноциду українського народу.

Разом із тим, в Росії неодноразово на офіційному рівні заперечували факт геноциду в Україні, наголошуючи, що смерті від голоду в 30-ті роки минулого сторіччя було зафіксовано й у інших регіонах колишнього  Радянського Союзу.

Читайте також:

СБУ розсекретила всі матеріали про Голодомор

Більшість українців не вважають Голодомор геноцидом

Ющенко прирік тих, хто заперечує факт Голодомору і репресій

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: