Ще 10 сумнівних кандидатів вибули з конкурсу до Антикорупційного суду

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Двоє продовжать змагатися за посади.

Дев'ять кандидатів на посади у Вищому антикорупційному суді вибули з конкурсу за результатами другого спільного засідання Громадської ради міжнародних експертів (ГРМЕ) та Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС). Ще один кандидат припинив участь у конкурсі за власним бажанням.

Про це повідомляє Центр протидії корупції.

Назавжди вибули з конкурсу Петро Бурда, Микола Дідик, В’ячеслав Дмитрієв, Олег Кімстачов, Віктор Онуфрієв, Іван Соловйов, Руслан Хитрик, Тетяна Черниш та Дмитро Ягунов.

Добровільно зняв свою кандидатуру Олексій Омельян.

Натомість двох сумнівних кандидатів допустили до наступного етапу конкурсу – дослідження досьє та проведення співбесіди. Йдеться про Інну Білоус, суддю, яка заборонила акцію протесту у Тернополі під час Революції Гідності, та Петра Феськова, до майна якого у громадських активістів були питання.

Загалом перевірку мають пройти 49 сумнівних кандидатів до Антикорупційного суду. Наступне спільне засідання ВККС та ГРМЕ відбудеться 22 січня.

Нагадаємо, 2 серпня 2018 року президент України Петро Порошенко підписав закон "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів", яким передбачається встановлення організаційної складової створення Антикорупційного суду.

Раніше 12 липня Верховна Рада внесла зміни до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" у зв'язку з ухваленням Закону України "Про Вищий антикорупційний суд". Також було підтримано поправки в закон про підзвітність апеляцій по корупційних справах, на ухваленні наполягали в Міжнародному валютному фонді.

Зазначимо, серед сумнівних кандидатів опинилися скандальна суддя Солом’янського суду Києва Вікторія Кицюк, яка "засвітилась" у скандалі з патрульними, одіозний суддя Києво-Святошинського районного суду Київської області Юрій Бурбела, який засудив "васильківських терористів" до 6 років в’язниці, натомість правозахисники назвали справу сфабрикованою, і Апеляційний суд звільнив засуджених, суддя Оксана Голуб, яка позбавляла активістів Євромайдану прав керування транспортними засобами, суддя Шевченківського районного суду міста Києва Євген Мартинов, який разом із колегою Олегом Лінником відпустили на волю двох тітушок, підозрюваних у завершеному замаху на вбивство шести осіб на Майдані.

До того ж у низки суддів виявили незадекларовані чи внесені до декларацій з порушеннями будинки, гроші, автомобілі тощо.

ВідеоРада внесла поправки щодо роботи Антикорупційного суду, на яких наполягали іноземні партнери

Усі справи, що підпадають під юрисдикцію Вищого Антикорупційного суду, буде передано йому уже з першого дня роботи. Ухвалений раніше закон передбачав, що апеляція у вже порушених справах проти топ-корупціонерів мала б відбуватися у звичайних апеляційних судах. Втім це не влаштовувало іноземних партнерів України, зокрема й МВФ. Врешті, 254 нардепи сьогодні проголосували за поправки до закону. 

Рада внесла поправки щодо роботи Антикорупційного суду, на яких наполягали іноземні партнери

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції