Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Щедрий вечір по-сучасному: коза в уґах і 40-градусна вода із салом

Українці відзначають одне зі своїх стародавніх свят.

Українці святкують Щедрий вечір – свято останнього дня в старому році за юліанським календарем. Щедрим він називається тому, що на відміну від різдвяного Святвечора страви на столі вже не пісні, а м’ясні та різноманітні, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Привітання по хатах у цей день розносять Маланка і коза, в яких переважно перевдягаються чоловіки, а жінки співають щедрівки. А от 14 січня для засівання мають приходити тільки чоловіки. Маланки різних колективів бувають настільки відмінні, що можна оголошувати окреме змагання між ними. Для образу кози дехто навіть шукав справжні хутро та роги, а до озвучення ролей підходили творчо: "Упала коза, наче нежива! А щоб коза встала - дайте козі сала. Та 40 градусів води, щоб влити сюди і туди!".

У "Великодимерських баламутів" коза була в білому хутрі, сучасних уґах – молода і готова до інтеграції. "Вона європейська, ми ж йдемо в Європу, вона ще молоденька у нас", - пояснили в колективі. Народні колективи щедрують без зупину та переконують, що  після виступу в своїх селах підуть маланкувати по хатах сусідів і родичів. Та зичать одне одному, щоби щедрий вечір був яскравим і наповненим привітаннями. "Скільки б не співали, а прощатись час: хай у вас і в нас все буде гаразд, щоб ви і ми щасливо жили", - приказували співаки та актори.

Кореспондент ТСН Ірина Маркевич 

ВідеоМаланка і коза розносять привітання по хатах українців у Щедрий вечір

Щедрий вечір сьогодні святкують українці. Привітання по хатах розносять Маланка й Коза. Жінки співають щедрівки. А от завтра для засівання мають приходити виключно чоловіки.

Маланка і коза розносять привітання по хатах українців у Щедрий вечір

Залиште свій коментар

Вибір редакції