Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Щеплення від міфів. ТСН і співачка Ірина Федишин досліджують, наскільки безпечно вакцинувати дітей

В Україні вакциновані лише 19% населення.

Колективний імунітет українців зараз найгірший у світі - це дані Всесвітньої організації охорони здоров'я. Ситуація катастрофічна, наголошують експерти: в країну безперешкодно заходять давно забуті смертельні хвороби. Утім, деякі батьки досі бояться вакцини більше, ніж тяжких недуг.

Співачка Ірина Федишин - одна з таких наляканих чутками матусь - погодилася на експеримент. ТСН спробує переконати її в безпечності щеплень. Якщо це вдасться - Ірина вакцинує своїх синів. Про це йдеться в спецпроекті ТСН "Щеплення від міфів" у партнерстві з ЮНІСЕФ.

Співачка Ірина Федишин стежить за гігієною, розпорядком дня, якісним харчуванням своїх двох синів. Вона дає їм все, що може дати відповідальна мати. От тільки в картці щеплень – чомусь пропуски.

"Я цього дуже боюся", - пояснює вона.

7-річний Юрчик вакцинувався у звичайному режимі від народження, але в 6 років не проходив ревакцинацію. Олегові – три роки. І його карта імунізації майже порожня. Перші прогалини сталися через брак вакцини. Згодом мама потрапила до антивакцинального полону і загрузла у міфах щодо щеплень.

"Кожен раз, коли йду на вакцинацію, це для мене стрес. Страшать дійсно побічні ефекти. Є в мене сестра двоюрідна, яка страшенно боїться вакцинації. Перший раз, коли вона робила вакцинацію, дитина лежала просто як овоч", - каже Ірина Федишин.

ВідеоЩеплення від міфів: чому українці не вірять у переваги щеплення

Нещеплена Україна. Колективний імунітет українців зараз найгірший у світі - це дані Всесвітньої організації охорони здоров'я. Ситуація катастрофічна, наголошують експерти: в країну безперешкодно заходять давно забуті смертельні хвороби. Вже маємо кір і випадки дифтерії. Утім, деякі батьки досі бояться вакцини більше, ніж тяжких недуг. Співачка Ірини Федишин - одна з таких наляканих чутками матусь, погодилася на експеримент. ТСН спробує переконати її в безпечності щеплень. Якщо це вдасться - Ірина вакцинує своїх синочків. Це спецпроект "Щепленння від міфів" у партнерстві з ЮНІСЕФ.

Щеплення від міфів: чому українці не вірять у переваги щеплення

Де вигадка, а де правда - Ірина вже не може розібратися самотужки. Зіркова мама між двох вогнів. З одного боку страх перед вакцинацією, з іншого - перед інфекційними хворобами, що набирають обертів в Україні. Зокрема, нині в державі вирує кір. Його розповсюдження почалося торік. Нині Україна в очікуванні другого, більш потужного спалаху однієї з найнебезпечніших інфекцій, що, за прогнозами лікарів, не стихне і впродовж наступного року.

В Україні – сотні тисяч нещеплених дітей. Вірус мали б зупиняти щеплені діти і дорослі, але їхній прошарок мізерний і будь-яка інфекція, що потрапляє до країни, може вільно циркулювати.

В Україні найнижчий у світі рівень охоплення вакцинами. За даними звіту стратегічного глобального комітету ВООЗ, 2017-го вакциновані лише 19% населення. У списку 10 найбільш проблемних країн лідирують Україна та Екваторіальна Гвінея. У переліку – жодної європейської країни.

До 19% Україна скотилася за майже за 12 років. 2005-го колективний імунітет сягав 95%. Так стрімко у світі падала лише Сирія. Ущент зруйнована війною країна спромоглася захистити 40% свого населення.

Записані на відео сумніви щодо вакцинації Ірини Федишин переглядає Катерина Булавінова – педіатр, інфекціоніст, експерт дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ.

"Загалом, набір міфів абсолютно звичайний", - каже Булавінова.

Для розвінчання першого міфу Ірині Федишин доведеться вирушити за 5 тисяч кілометрів. Чи стане менше страхів у зіркової мами, дивіться вже завтра в сюжеті ТСН.

Ірина Маркевич

Залиште свій коментар

Вибір редакції