Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Щеплення від міфів: чи наражає вакцинація дітей на аутизм, параліч та сепсис

Анафілактичний шок трапляється раз на мільйон щеплених.

Аутизм, параліч, сепсис, побічний ефект - цими страшними словами кидаються переконані противники щеплень. І це дуже діє на емоційно-вразливих батьків. Одна з таких - мама двох хлопчиків, співачка Ірина Федишин - знайшла час, щоб вивчити, чи є в антивакцинальних страхів доказова база. Приміром, звідки ростуть ноги в міфу про аутизм?

Про це йдеться у спецпроекті ТСН "Щеплення від міфів", спільно з ЮНІСЕФ.

"В знайомих знайомих після вакцинації хлопчика паралізувало, - про нібито побічні дії через вакцину Ірина знає чимало. - Ту дитину відкачували, той хлопчик не паралізований, але він відстає в розвитку".

Ці на інші історії - з пісочниці та мамських форумів - нагнали на Ірину страху.

ТСН запропонувала Ірині відверту розмову з дитячим інфекціоністом.

"Немає дискусії: вакцинація - добре або погано. Вакцинація однозначно добре. Немає дискусії: інфекція добре або погано. Інфекція однозначно погано. Вакцина не викликає аутизм взагалі ніяким способом".

Ваня чудового грає на піаніно. У нього гіперчутливі вуха – звуки видаються у десятки разів гучнішими. Його малюнками захоплюються однолітки, але з ними 14-річний Ваня майже не спілкується.

"Психіатр провів тести - вона сказала, що в нас аутичний спектр".

Народився здоровим, каже мама. У 8 місяців сидів, стояв, повзав, але після щеплення від гепатиту В загальмував у розвитку. Утім, у два роки Тетяна знов наважилася на щеплення.

"У 2,5 року робимо ревакцинацію АКДС, знову в нього починаються сильні ускладнення – температура, судоми, набряк Квінке. І в цей час прогресують аутичні симптоми. Дитина вередлива, все не так. Якщо б не було вакцинації, то дитина була б звичайною, можливо, б він був більш інтроверт, як риса характеру".

Насправді пов'язувати аутизм з вакцинацією батьки в усьому світи почали з подачі британського лікаря Ендрю Уейкфілда. 1998 року він оголосив, що у щепленнях КПК ослаблений вірус кору розселяється в клітинах кишечника, викликає запалення, а тоді призводить до проявів симптомів аутизму. Результати дослідження опублікував авторитетний медичний журнал The Lancet. А сенсаційна інформація розлетілася світом.

Ще один британський лікар, професор Девід Солсбері відповідав за національну програму імунізації Британії. Каже, йому шкода, що міф про аутизм походить саме з його країни і досі лякає батьків. Попри те, що теорію Уейкфілда давно спростовано. У скандальному дослідженні виявили чимало фальсифікацій та підтасовок.

"Медична рада, яка є дисциплінарним органом і контролює роботу британських лікарів, встановила, що дослідження було фальсифікованим. Ім'я Ендрю Уейкфілда навіть вилучили з медичного реєстру Британії. Він не може працювати лікарем ані в Британії, ані в інших країнах", - пояснив професор Девід Солсбері у коментарі "Радіо Свобода" для ТСН.

Журнал The Lancet відкликав публікацію, а Ендрю Уейкфілда через скандал залишив країну.

"Це питання повністю закрите, спираючись на численні дослідження і докази. Вакцинація не викликає аутизму".

І останній науковий агрумент: кількість дітей з аутичними розладами однакова серед щеплених та нещеплених.

ВідеоТСН дізнавалася, чи справді вакцинація наражає дітей на аутизм, параліч та сепсис

Аутизм, параліч, сепсис, побічний ефект - цими страшними словами кидаються переконані противники щеплень. І це дуже діє на емоційно-вразливих матусь. Одна з таких - мама двох хлопчиків співачка Ірина Федишин, знайшла час, щоб вивчити, чи є в антивакцинальних страхів доказова база. Приміром, звідки ростуть ноги в міфу про аутизм? Просто зараз - у спецпроекті "Щеплення від міфів" спільно з ЮНІСЕФ.

ТСН дізнавалася, чи справді вакцинація наражає дітей на аутизм, параліч та сепсис

Те, що справді може статися, - анафілактичний шок. Це індивідуальна непередбачувана реакція організму.

"Якщо є непереносимість якогось компонента, анафілактичний шок можливий. Це грізне ускладнення, це ситуація, яка вимагає екстреної допомоги".

Анафілактичний шок трапляється раз на мільйон щеплених. Отримати його набагато вищі шанси у кабінеті стоматолога, або приймаючи антибіотики. Аналізу, який би убезпечив від анафілактичного шоку, не існує. Однак у кожному кабінеті щеплень є набір для екстреної допомоги. Це і питання кваліфікації медиків - терміново допомогти дитині.

Утім, абсолютна більшість батьків бояться того, чого боятися зовсім не варто.

"У знайомої у півтора року дитині зробили щеплення - сталося ускладнення".

Те, що мами називають "ускладненням", - типова реакція, пояснює педіатр.

"Реакція поствакцинальна, яка може бути в нормі. Це температура, звичайно".

Нормальним є і почервоніння у місці щеплення – як от у Марка. Йому щойно ввели вакцину АКДП бельгійського виробництва.

"Через 20 хвилин видно, що вакцина почала працювати, він почав кульгати".

Клітини імунної системи знайомляться зі своїм ослабленим ворогом, запам'ятовують його і стають ніби озброєними солдатами. Наступного разу, коли організм зустрінеться зі справжнім супротивником, озброєні клітини зможуть розпізнати інфекцію і знищити.

У Марка накульгування пройшло за два дні, а почервоніння - за тиждень. Ці строки індивідуальні для кожної дитини. Тетяна була абсолютно спокійна. Лікар попередив - ніяких додаткових утручань чи ліків сину не треба.

"Ми були до цього готові. Для мене вакцинація - це спосіб уникнути смертельних інфекцій – дифтерія, правець. Це набагато небезпечніше, ніж можливі наслідки від вакцини, реакція навіть, а не наслідки".

Зіркова мама Ірина Федишин уже озброєна знаннями. Їй залишилося зробити останній крок.

"Його потрібно зробити, щоб розвіяти всі ці міфи і щоб зрозуміти для себе і знайти якусь правду в тому всьому".

Чи наважиться Ірина Федишин на вакцинацію своїх синів – дивіться вже завтра в ТСН.

Ірина Маркевич

Залиште свій коментар

Вибір редакції