Щеплення від міфів: чи наражає вакцинація дітей на аутизм, параліч та сепсис

Дата публікації
Перегляди
2775
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Щеплення від міфів: чи наражає вакцинація дітей на аутизм, параліч та сепсис

Фото: pixabay.com

Анафілактичний шок трапляється раз на мільйон щеплених.

Аутизм, параліч, сепсис, побічний ефект - цими страшними словами кидаються переконані противники щеплень. І це дуже діє на емоційно-вразливих батьків. Одна з таких - мама двох хлопчиків, співачка Ірина Федишин - знайшла час, щоб вивчити, чи є в антивакцинальних страхів доказова база. Приміром, звідки ростуть ноги в міфу про аутизм?

Про це йдеться у спецпроекті ТСН "Щеплення від міфів", спільно з ЮНІСЕФ.

"В знайомих знайомих після вакцинації хлопчика паралізувало, - про нібито побічні дії через вакцину Ірина знає чимало. - Ту дитину відкачували, той хлопчик не паралізований, але він відстає в розвитку".

Ці на інші історії - з пісочниці та мамських форумів - нагнали на Ірину страху.

ТСН запропонувала Ірині відверту розмову з дитячим інфекціоністом.

"Немає дискусії: вакцинація - добре або погано. Вакцинація однозначно добре. Немає дискусії: інфекція добре або погано. Інфекція однозначно погано. Вакцина не викликає аутизм взагалі ніяким способом".

Ваня чудового грає на піаніно. У нього гіперчутливі вуха – звуки видаються у десятки разів гучнішими. Його малюнками захоплюються однолітки, але з ними 14-річний Ваня майже не спілкується.

"Психіатр провів тести - вона сказала, що в нас аутичний спектр".

Народився здоровим, каже мама. У 8 місяців сидів, стояв, повзав, але після щеплення від гепатиту В загальмував у розвитку. Утім, у два роки Тетяна знов наважилася на щеплення.

"У 2,5 року робимо ревакцинацію АКДС, знову в нього починаються сильні ускладнення – температура, судоми, набряк Квінке. І в цей час прогресують аутичні симптоми. Дитина вередлива, все не так. Якщо б не було вакцинації, то дитина була б звичайною, можливо, б він був більш інтроверт, як риса характеру".

Насправді пов'язувати аутизм з вакцинацією батьки в усьому світи почали з подачі британського лікаря Ендрю Уейкфілда. 1998 року він оголосив, що у щепленнях КПК ослаблений вірус кору розселяється в клітинах кишечника, викликає запалення, а тоді призводить до проявів симптомів аутизму. Результати дослідження опублікував авторитетний медичний журнал The Lancet. А сенсаційна інформація розлетілася світом.

Ще один британський лікар, професор Девід Солсбері відповідав за національну програму імунізації Британії. Каже, йому шкода, що міф про аутизм походить саме з його країни і досі лякає батьків. Попри те, що теорію Уейкфілда давно спростовано. У скандальному дослідженні виявили чимало фальсифікацій та підтасовок.

"Медична рада, яка є дисциплінарним органом і контролює роботу британських лікарів, встановила, що дослідження було фальсифікованим. Ім'я Ендрю Уейкфілда навіть вилучили з медичного реєстру Британії. Він не може працювати лікарем ані в Британії, ані в інших країнах", - пояснив професор Девід Солсбері у коментарі "Радіо Свобода" для ТСН.

Журнал The Lancet відкликав публікацію, а Ендрю Уейкфілда через скандал залишив країну.

"Це питання повністю закрите, спираючись на численні дослідження і докази. Вакцинація не викликає аутизму".

І останній науковий агрумент: кількість дітей з аутичними розладами однакова серед щеплених та нещеплених.

ТСН дізнавалася, чи справді вакцинація наражає дітей на аутизм, параліч та сепсис

ТСН дізнавалася, чи справді вакцинація наражає дітей на аутизм, параліч та сепсис

Те, що справді може статися, - анафілактичний шок. Це індивідуальна непередбачувана реакція організму.

"Якщо є непереносимість якогось компонента, анафілактичний шок можливий. Це грізне ускладнення, це ситуація, яка вимагає екстреної допомоги".

Анафілактичний шок трапляється раз на мільйон щеплених. Отримати його набагато вищі шанси у кабінеті стоматолога, або приймаючи антибіотики. Аналізу, який би убезпечив від анафілактичного шоку, не існує. Однак у кожному кабінеті щеплень є набір для екстреної допомоги. Це і питання кваліфікації медиків - терміново допомогти дитині.

Утім, абсолютна більшість батьків бояться того, чого боятися зовсім не варто.

"У знайомої у півтора року дитині зробили щеплення - сталося ускладнення".

Те, що мами називають "ускладненням", - типова реакція, пояснює педіатр.

"Реакція поствакцинальна, яка може бути в нормі. Це температура, звичайно".

Нормальним є і почервоніння у місці щеплення – як от у Марка. Йому щойно ввели вакцину АКДП бельгійського виробництва.

"Через 20 хвилин видно, що вакцина почала працювати, він почав кульгати".

Клітини імунної системи знайомляться зі своїм ослабленим ворогом, запам'ятовують його і стають ніби озброєними солдатами. Наступного разу, коли організм зустрінеться зі справжнім супротивником, озброєні клітини зможуть розпізнати інфекцію і знищити.

У Марка накульгування пройшло за два дні, а почервоніння - за тиждень. Ці строки індивідуальні для кожної дитини. Тетяна була абсолютно спокійна. Лікар попередив - ніяких додаткових утручань чи ліків сину не треба.

"Ми були до цього готові. Для мене вакцинація - це спосіб уникнути смертельних інфекцій – дифтерія, правець. Це набагато небезпечніше, ніж можливі наслідки від вакцини, реакція навіть, а не наслідки".

Зіркова мама Ірина Федишин уже озброєна знаннями. Їй залишилося зробити останній крок.

"Його потрібно зробити, щоб розвіяти всі ці міфи і щоб зрозуміти для себе і знайти якусь правду в тому всьому".

Чи наважиться Ірина Федишин на вакцинацію своїх синів – дивіться вже завтра в ТСН.

Ірина Маркевич

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2775
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація