Щеплення від туберкульозу відправило немовля до відділення гнійної хірургії

Дата публікації
Перегляди
5075
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Щеплення від туберкульозу відправило немовля до відділення гнійної хірургії

Дітям із слабким імунітетом не радять поспішати на щеплення проти туберкульозу

Лікарі визнають, що подібна реакція на вакцину спостерігається в одного з тисячі малюків.

Вакцинація від туберкульозу може призводити до ускладнень через низький імунітет дитини, неякісні ліки або ж неправильні дії медсестри. Проте лікарі переконують, що такі випадки є вельми рідкісними та супроти реальної небезпеки туберкульозу важать небагато, йдеться в сюжеті ТСН.

Батьки новонародженого Матвійка Кікотя вже місяць лікують сина від ускладнення після щеплення БЦЖ (щеплення проти туберкульозу). У відділення гнійної хірургії Матвійка привезла "швидка".

У дитини нагноївся лімфовузол під пахвою, медичною мовою – лімфоденіт. Малюкові видалили частину лімфовузла, почистили нагноєння.

Лікарі пояснили, що лімфоденіт – це ускладнення після щеплення БЦЖ, яке має захищати від зараження туберкульозом. Батьки в розпачі, і хочуть знати – чому таке сталося з їхньою дитиною, адже Матвій на момент щеплення був здоровим.

"Ми плануємо написати запит в Міністерство охорони здоров'я, щоби перевірили, що з цією вакциною", - розповіла мати хлопчика.

Розслідування вже ведеться, переконує заввіділення гнійної хірургії Ольга Міхнушева. Але проблема може полягати не лише в якості вакцини, але й у неправильному її введенні або ж слабкому імунітеті дитини.

Ускладнення трапляються раз на тисячу провакцинованих від туберкульозу. Переважно, у дітей з імунодефіцитом.

"І в майже 90 відсотків такі ускладнення пов'язані з проблемами в імунітеті. Вони є дуже рідкіснисними і в даному випадку ми говоримо, що діагностувати їх не так просто", - пояснив головний дитячий імунолог Києва Федір Лапій.

Фахівець радить не відмовлятися від щеплень проти туберкульозу, аджЕ в країні епідемія.

"Якщо ми порівняємо лімфаденіт, який не загрожує життю і те, що дитина має високі ризики інфікуватись і захворіти на туберкульоз ... ми вибираємо певну користь від вакцинації", - визнав Лапій.

Щеплення як причина діагнозу

Щеплення як причина діагнозу

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
5075
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація