Щеплення від туберкульозу знову стало доступним: до України надійшла перша партія вакцини БЦЖ

Щеплення від туберкульозу знову стало доступним: до України надійшла перша партія вакцини БЦЖ

УНІАН

Щеплення БЦЖ роблять на 48 годині життя новонародженого малюка. 

Щеплення дітей від туберкульозу знову стало доступним. Україна нарешті закупила вакцини БЦЖ.

Про це повідомляє пресслужба МОЗ.

"9 березня на замовлення Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) доставив в Україну вакцини для захисту дітей від туберкульозу (БЦЖ), закуплені за кошти державного бюджету. Безпечна та ефективна вакцина вироблена Serum Institute of India, прекваліфікована ВООЗ", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що перші 450 тисяч доз вакцини БЦЖ вже в Україні, а згодом ми отримаємо ще 640 тисяч доз

"Це перша партія БЦЖ, що надійшла в країну цього року. Пізніше Україна отримає ще 640 тисяч доз. Вакцини закуплені ЮНІСЕФ за кошти із залишків бюджету 2018 року", - додали у МОЗ.

Щеплення можна зробити безоплатно в державних медичних закладах або приватних, які уклали угоду з Національною службою здоров’я.

МОЗ України та ЮНІСЕФ закликають вакцинувати малюків вчасно за графіком – одну дозу БЦЖ вводять на 3–5 день життя. Якщо ваша дитина пропустила щеплення, зверніться до свого лікаря, щоб отримати захист від туберкульозу якнайшвидше.

У 2020 році за даними ЦГЗ щеплення проти туберкульозу отримали 88,8% дітей до року. Інфекція передається повітряно-крапельним шляхом (від хворої людини до здорової під час чхання, кашлю).

Нагадаємо, раніше в сюжеті ТСН.19:30 повідомлялося, що від початку лютого в Україні не можливо щепитися проти туберкульозу, оскільки у попередньої партії вакцини закінчився термін придатності, а нової не доправили. Дітей з пологових будинків виписували з позначкою "відсутня вакцина".

Новини України: у країні неможливо щепитися від туберкульозу

Новини України: у країні неможливо щепитися від туберкульозу