Щеплювали російською вакциною: на окупованому Донбасі стався спалах коронавірусу

Щеплювали російською вакциною: на окупованому Донбасі стався спалах коронавірусу

Associated Press

Омбудсменка закликала громадян України з окупованих територій вакцинуватись.

На тимчасово окупованій території Донецької області стався спалах коронавірусу, в місцевих лікарнях майже усі місця для хворих уже зайняті. 

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила омбудсменка Людмила Денісова.

"Майже 100% наповненість місцевих лікарень підвищує навантаження на медиків, тим самим ускладнюючи непрості умови, в яких вони працюють останні півтора року. Щодня фіксують близько 500-700 нових випадків. Більшість госпіталізованих пацієнтів не були щеплені від COVID-19", - повідомила омбудсменка. 

Людмила Денісова наголосила, що окупанти для щеплення населення використовували лише російську вакцину, схвалення якої ВООЗ призупинила. Також омбудсменка закликала міжнародні правозахисні організації сприяти у максимальному забезпеченні місцевих жителів тестами на визначення COVID-19, вакцинами, схваленими ВООЗ, а також медичними препаратами та засобами особистого захисту. 

"Закликаю співгромадян, які проживають на тимчасово окупованих територіях бути уважними до свого здоров’я та за можливості вакцинуватися на підконтрольній уряду України території", - написала Денісова. 

Нагадаємо, в Україні в 2022 році, імовірно, може бути ревакцинація проти коронавірусу. Наразі до цього готуються всі країни, а у деяких вже почали колоти третю дозу.

Коронавірус в Україні: як змінився перебіг недуги та чи хворіють вакциновані

Коронавірус в Україні: як змінився перебіг недуги та чи хворіють вакциновані
Наступна публікація