Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Щирий жаль". "Південмаш" відреагував на інформацію про запуск ракет КНДР завдяки українським двигунам

Підприємство всі звинувачення відкидає.

В українському "Південмаші" зробили заяву у зв'язку з публікацією The New York Times, у якій йдеться про успішність тестування міжконтинентальної балістичної ракети КНДР через придбання потужних ракетних двигунів з українського заводу.

Про це повідомляє прес-служба підприємства.

"Південмаш" висловлює щирий жаль з приводу публікації The New York Times статті відверто провокаційного характеру, засновану на некомпетентній "експертній" думці. Засмучує також позиція низки українських ЗМІ, які допустили розповсюдження фантазій, що дискредитують "Південмаш" та Україну, навіть не намагаючись отримати інформацію безпосередньо на підприємстві", - зауважили у прес-службі.

Там наголосили, що факти, викладені в публікації, не відповідають дійсності. Зокрема, "Південмаш" не є основним виробником ракет для РФ і взагалі не постачає до РФ ані ракети, ані їхні деталі та складальні одиниці, у тому числі, ракетні двигуни.

"Припущення авторів публікації та процитованого ними "експерта" щодо можливого зв'язку України з прогресом КНДР у розвитку ракетних технологій не мають стосунку до реальності", - кажуть в підприємстві.

Наголошується, що "Південмаш" ніколи раніше не мав і не має зараз ніякого зв'язку з північнокорейськими ракетними програмами космічного чи оборонного характеру.

Тим часом ракети та ракетні комплекси військового призначення за часів незалежності України підприємством не випускалися і не випускаються. Так, єдиний серійний двигун, що постачається в останні роки на експорт (РД-843 в Італію для європейської ракети-носія "Вега"), непридатний для використання в балістичних ракетах військового призначення.

Фотогалерея Задоволений та щасливий. Як Кім Чен Ин спостерігав за запуском балістичної ракети КНДР (5 фото)

Нагадаємо, New York Times із посиланням на експертний аналіз і оцінки з боку американських спецслужб повідомило, що успіх Північної Кореї в тестуванні міжконтинентальної балістичної ракети, яка, ймовірно, може досягти США, став можливим завдяки придбанню потужних ракетних двигунів на чорному ринку, швидше за все, з українського заводу.

Аналітики, оглядаючи фото нових ракетних двигунів КНДР, дійшли висновку, що вони походять від конструкцій, які колись приводили в дію ракетний флот Радянського Союзу. Двигуни були настільки потужними, що одна ракета могла запустити 10 термоядерних боєголовок між континентами. 

Ці двигуни були пов'язані тільки з кількома колишніми радянськими об'єктами. Урядові слідчі і експерти зосередили свої розслідування на ракетному заводі в Дніпрі. Під час "холодної війни" завод виробляв найсмертоносніші ракети в радянському арсеналі, включаючи гігантський SS-18. Він залишався одним з основних виробників ракет Росії навіть після здобуття Україною незалежності.

Саме завод "Південмаш" вважають найімовірнішим джерелом походження двигунів. 

ВідеоДональд Трамп пригрозив Північній Кореї війною

Залиште свій коментар

Вибір редакції