Що буде з Тимошенко: Кірєєв може засудити, а Янукович помилувати

Екс-прем'єра можуть виправдати, засудити і не посадити або дати 4-8 років реального строку.

Суд над екс-прем'єром, лідером БЮТ Юлією Тимошенко може мати мінімум три варіанти закінчення.

У ЗМІ останнім часом з'явилося чимало прогнозів на цю тему. Натякають, що реального покарання не буде, пише "Сегодня".

Тимошенко або відпустять прямо в залі суду, чи то посадять і тут же випустять.

Можливе виправдання

Найменш малоймовірний варіант для Тимошенко - суддя Родіон Кірєєв раптом стає на її сторону і взагалі закриває справу за ст. 6, пункт 2 кримінально-процесуального кодексу - відсутність в діях складу злочину.

Експерти зійшлися на думці, що такий варіант розвитку подій сьогодні вкрай малоймовірний. І реальний тільки у випадку, якщо в країні раптом вибухне потужна політична криза і владі буде вже не до Тимошенко.

Але поки її немає, Тимошенко не виправдають. В іншому випадку, навіщо було затівати весь процес.

Вирок без в'язниці

Варіант другий - вирок буде обвинувальним, але термін умовним. Таку можливість припускає політолог Вадим Карасьов.

"Цим наголосять, що стаття для екс-прем'єра не була надуманою, порушення вона допустила, Європа отримає Тимошенко на волі, а Янукович - імідж президента-демократа", - вважає Карасьов.

При цьому він припускає, що термін буде реальним, "але Янукович помилує Тимошенко - тоді вона залишається злочинцем, але на вибори не піде, а президент реабілітується в очах Росії і ЄС".

Однак експерти-юристи стверджують - відповідно до нинішнього законодавства, це неможливо. Стаття, за якою судять Тимошенко, вважається тяжкою і умовне покарання за неї не передбачено законом.

Так само неможлива за цією статтею амністія. Крім того, щоб підпасти під амністію, людина повинна визнати себе винною, щиро покаятися, що в положенні Тимошенко було б політичним самогубством.

Що ж до помилування, то воно застосовується воно тільки до тих, хто вже вислухав вирок і реально засуджено, відбуває покарання. Причому процес цей довгий. Та й в те, що Тимошенко попросить президента Віктора Януковича про помилування, не дуже віриться.

Від 4 до 8 у тюрмі

На думку юристів це найреальніший для Тимошенко варіант - її засудять до дійсного терміну, дадуть 7-8 років, а не максимальні 10. Хоча не виключено, що для зняття гостроти ситуації суддя може дати їй 4-6 років.

Водночас інші експерти все-таки не вірять, що влада зважиться дати Тимошенко реальний термін - адже реакція Заходу буде дуже жорсткою.

За даними видання, в оточенні президента справді є різні думки щодо цього. Чимало тут "голубів", які пропонують не злити Захід і обійтися з Тимошенко м'якіше. Але є і "яструби", які вважають, що раз взялися за справу, то треба довести його до кінця.

Нагадаємо, колишнього прем'єра Юлію Тимошенко звинувачують у перевищенні службових повноважень під час підписання в 2009 році газових контрактів між Україною і Росією.

З 5 серпня вона перебуває у СІЗО. Раніше Тимошенко вже неодноразово заявляла, що вважає себе невинною і справу проти неї необхідно закрити у зв'язку з відсутністю складу злочину. Раніше Тимошенко і її захист неодноразово просили дозволити трансляцію засідань по справі Тимошенко.

Читайте також:

Коморовський з оптимізмом дивиться на перспективи Тимошенко

ЗМІ: Тимошенко засудять і амністують, Луценка - звільнять

Тимошенко впевнена, що її посадять, і за ґратами на неї чекає небезпека

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: