Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Що може стати поперек горла: медики назвали найнебезпечніші продукти для малечі

У чорному списку льодяники, горіхи і насіння.

Минулого тижня малюк три дні провів у комі після того, як подавився льодяником. Медики закликають батьків бути обачними та не спускати очей, поки дитина їсть, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Це Максим – тепер він плаче на повні груди, і це батькам за щастя. До лікарні хлопець потрапив, ледь дихаючи. Всьому винен горох – старша сестра розсипала бобові, мама кинулась до хлопця, але той вже встиг покласти горошину до рота. "Доля секунди. Я думала його витрусити з рук, щоби він не бавився, а він уже встиг. Просто сиплий голос став – почав душити з невеличким свистом", - розповіла жінка, котра не стала зволікати та викликала швидку. В лікарні зрозуміли, що горошина застрягла в бронхах і перекрила доступ кисню до однієї з легень. Дістати її зуміли лише з третього разу.

ВідеоНебезпечні продукти: в яких випадках лікарі радять не спускати очей з дитини, яка їсть

Найнебезпечніші продукти для малечі. Минулого тижня малюк три дні провів у комі після того, як подавився льодяником. У чорному списку ще горіхи і насіння. Медики закликають батьків бути обачними та не спускати очей, поки дитина їсть. Коли варто починати давати дітям цукерки і що робити, коли їжа застрягла – дивіться у сюжеті.

Небезпечні продукти: в яких випадках лікарі радять не спускати очей з дитини, яка їсть

І такі випадки не поодинокі. Це трирічний Вітя. Хлопець прийшов до тями після трьох днів у комі. За крок від смерті він опинився через льодяник, який випадково проковтнув. Цукерка застрягла у горлі і перекрила доступ повітря. Лише швидкі та скоординовані дії батьків допомогли врятувати дитину.

У телефоні хірурга ціла колекція фото того, що довелося витягати з дихальних шляхів малечі. "Оце стояло три місяці – це колосся. Кістка, котра стояла в дихальних шляхах дитини рік. Ось ковпачок", - показує медик.

Чим малюк може вдавитись – із педіатром Юлією у супермаркеті шукаємо небезпечні продукти. Це цукерки, льодяники, горіхи, родзинки, цукати, насіння – тверде, дрібне і те, що неможна розжувати. Усе це лікар взагалі не рекомендує давати дітям до 2,5 років. "Якщо вона може стейкове м'ясо сантиметр пережувати, проковтнути, і це  систематично, ми говоримо, що ми можемо взяти тверді продукти. Горіхи. Арахіс. І тверді цукерки, але поки що не карамельки", - каже фахівець.

Льодяники – це одна з найголовніших бід. Батькам варто переконатись, що дитина розуміє, що ковтати їх неможна. До чотирьох років Юлія радить не спускати очей, поки малеча щось жує. Якщо дитина таки вдавилась – головне опанувати хвилювання і діяти. Малюк посинів, не плаче – це означає, що дихальні шляхи повністю перекриті. У дорослих поблизу є лише 30 секунд, далі дитина зенпритомніє, наслідки можуть бути фатальні.

"Неможна робити з дітьми ось так як всі роблять", - трусить за ноги манекен інструктор Ярослав. Натомість малюку треба притримувати голову. "Кладу на коліно, щоб нижче була голова, ніж попа, і поїхали – п’ять ударів вздовж, але справа, потім зліва. Зразу беремо за голову і перевертаємо – і п’ять натискань", - показує він. Ми вчимося біля дитячого майданчика, але нашим імпровізованим тренінгом зацікавилась лише одна із мам. Більшість сподіваються, що лиха не станеться, і бути готовими до нього не хочуть.

Кореспондент ТСН Алла Хоцянівська

Залиште свій коментар

Вибір редакції