Що робити, якщо з'явилася попелиця: найкращі натуральні засоби боротьби зі шкідником

Автор
Ганна НосоваГанна Носова
Дата публікації
Перегляди
127к
Час на прочитання
3 хв
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Що робити, якщо з'явилася попелиця: найкращі натуральні засоби боротьби зі шкідником

Боротьба з попелицею

Найпоширеніший шкідник на садовій ділянці - попелиця - оселяється на листі та плодах багатьох культур. Саме наприкінці весни та на початку літа попелиця з'являється в саду. Як боротися з цим паразитом домашніми методами - в матеріалі ТСН.ua.

В продажу є багато інсектицидів від попелиці. Проте натуральні засоби боротьби не лише знешкоджують попелицю її, але й зберігають врожай без спричинення шкоди здоров'ю людини та довкіллю. Перед обробленням культур для кращого зчеплення розчину з рослинами до будь-якого розчину чи настою бажано додати одну чайну ложку рідкого мила або мильної стружки.

Яким чином боротися з попелицею 

Найчастіше для боротьби з попелицею використовують обприскування всілякими розчинами й відварами. Після змивання попелиці з рослин струменем звичайної води це найпопулярніший та ефективний метод.

Проте треба мати на увазі, що хоча розчини та відвари із натуральних інгредієнтів не є хімікатами, у значній концентрації вони можуть бути небезпечними не лише для попелиці, але й для інших комах, а деякі з них навіть можуть бути отруйними для людини. Тому застосовувати їх потрібно, дотримуючись рецептури та правил безпеки. Перш ніж використовувати будь-які розчини, потрібно спочатку перевірити їх на обмеженій ділянці і лише потім застосовувати на всій ділянці. 

Коли найкраще обробляти культури від попелиці

Залежить це від виду культури.

 • Дерева, плодові культури можна обробляти під час бутонізації, відразу після цвітіння і не пізніше, ніж за 14-40 днів до збирання врожаю.
 • Ягоди рекомендується обробляти до цвітіння і після зирання врожаю.
 • Овочеві культури останній раз обприскувати настоями можна не пізніше, ніж за місяць до збирання врожаю.

Ефективні розчини, відвари, настойки для боротьби із попелицею 

 • Для розчину підходить звичайне господарське мило, дігтярне та зелене. Розчинити у гарячій воді на 10 л води 100 г господарського мила, або 300 г дігтярного, або 250 мл зеленого. 
 • Розчинити в 10 л гарячої води 15 часникових стрілок та 100 г часнику. Настоювати такий розчин перед використанням кілька днів.
 • На 10 л води потрібно взяти 400 г листя тютюну або махорки та настояти дві доби в темному місці. Отриману настоянку процідити й розбавити водою у співвідношенні 1:2.
 • Нашатирний спирт використовують у саду та на городі не лише як препарат від шкідників, але і як добриво, як джерело азоту через те, що нашатирний спирт є аміачною сполукою. На 10 л води потрібно 50 мл нашатирного спирту. Перемішати й можна обробляти культури.
 • Червоний мелений перець, який є у кожної господині, також можна використовувати проти попелиці. Спочатку потрібно приготувати концентровану настоянку - 50 г червоного меленого перцю залити 1 л води та настояти близько двох годин. Отриманий розчин розвести у 10 л води.
 • Декілька невеликих головок подрібнених ріпчастої цибулі, можна додати й цибульної лушпайки, настояти в 1 л води п'ять годин. Процідити та довести об'єм настою до 1 л.
 • 100 г сухої ромашки аптечної настоювати 12 год в 1 л води. Обприскувати настоянкою в концентрації 1:3.
 • В 10 л води настояти 3-4 години 400 г листя і 200 г коренів квітучих кульбаб.
 • 1 кг хвої сосни настоювати, перемішуючи раз на добу, протягом 7 діб у 4 л води. Обприскувати в розведенні 1:1.
 • 100 г сухих шкірок будь-яких цитрусових залити 1 л теплої води, настоювати  розчин три доби.
 • 1 кг сухої трави деревію звичайного заварити у 2 л води на водяній бані 30-40 хвилин. Розвести відвар у 10 л води та витримати в темному місці не менше двох діб.

Читайте також:

 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
127к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація