Що таке сильна позиція перед переговорами: Тарас Чмут про майбутні сценарії

Що таке сильна позиція перед переговорами: Тарас Чмут про майбутні сценарії

Директор фонду "Повернись живим" Тарас Чмут / Фото: Українська правда

Чмут закликав готуватися до реальних і реально-песимістичних сценаріїв.

Директор одного з найбільших волонтерських фондів "Повернись живим", ветеран АТО Тарас Чмут пояснив, що розуміє під виразом "сильна позиція України на переговорах".

Про це він сказав в інтерв'ю YouTube-каналу Pressing.

"Сильна позиція – це не 50 кілометрів звільненої території. Це не три посадки, які хтось взяв або втратив", – каже Чмут.

На його думку, сильна позиція – це стратегічна ініціатива на полі бою. І вона зараз за росіянами.

"Сильна позиція – це вибити з Криму Чорноморський флот РФ, знищений Кримський міст і перекрита логістика. Сильна позиція – це Україна без енергетики або Росія без енергетики. Це знищена стратегічна авіація. Список далі можна продовжувати. І ми маємо шукати те, чого можемо досягнути, і туди вкладати максимальний ресурс. Тому ми (фонд "Повернись живим" – Ред.) багато працюємо з ГУР. Тому ми не так багато, але працюємо з СБУ, працюємо з іншими окремими відомствами. Бо це те, що впливає на війну", – пояснив волонтер.

На запитання журналіста, чи встигає Україна отримати цю сильну позицію 2024 року, Чмут погодився з тезою керівника ГУР Кирила Буданова, що Україна "вибилася з графіка".

"Не все втрачено. Я не песиміст. Я тут (в Україні – Ред.). Я вірю, що це все – не дарма. Наша робота – це життя, яким ми живемо", – сказав він.

За словами Чмута, наразі жодна зі сторін не має достатнього ресурсу для досягнення стратегічної переваги на полі бою.

"Росіяни дуже важко, з величезними втратами беруть наші посадки, села й міста. Чи це той результат, який вони собі ставили, коли планували цю війну? Навряд. Чи здатні вони так за 10 років дійти до Дніпра? Так, здатні. Але що тоді залишиться від російської армії і від Росії? Їм важко. Зараз війна йде на виснаження. Хто перший здасться, той і програв. Дуже складно прогнозувати майбутнє. Дуже багато чинників. Якщо наш план – сподіватися, що в Росії щось трапиться – це така собі історія", – зазначив волонтер.

Тому він закликав готуватися до реальних і реально-песимістичних сценаріїв.

Раніше Тарас Чмут розкрив обсяги виробництва українських ракет. Також він розповів, чи стає росіянам важче наступати.

Читайте також:

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Наступна публікація