Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Що треба пам'ятати про грип. Поради міністра охорони здоров'я

В Україні рівень захворюваності майже вдвічі нижчий за епідеміологічний поріг.

Ситуація із сезонною захворюваністю на грип в Україні, як і в усій Європі, спокійна. Про це повідомив на брифінгу у Києві міністр охорони здоров'я України Олександр Квіташвілі.

В цілому рівень захворюваності майже вдвічі менше за визначений для країни епідеміологічний поріг, кажуть у міністерстві. На Заході найменша захворюваність, найбільше хворіють у Одеському, Вінницькому та Донецькому регіонах.

Загалом підтверджених випадків смерті від грипу протягом сезону – 25, у більшості випадків хворі занадто пізно звертались до медзакладів. Міністр охорони здоров'я Олександр Квіташвілі каже – панікувати не треба, але до лікування необхідно ставитись відповідально, адже грип – смертельне захворювання.

Квіташвілі просить громадян не забувати про такі речі:

1. Популярні антивірусні препарати не є профілактичними препаратами – їх не можна вживати самостійно, як аспірин чи вітамін С. Ці препарати повинен призначати лікар – визначати дозування.

2. Людям зі стандартних груп ризику треба бути особливо уважними. До таких груп належать вагітні жінки, діти до 5 років, люди із хронічними захворюваннями, із серцево-судинними захворюваннями, діабетом та старші за 65 років.

3. Якщо підвищилась температура, не чекайте 3-5 днів, не лікуйтесь самостійно чи з порад друзів – одразу звертайтесь до лікарів.

4. Гомеопатичні, симптоматичні препарати чи народні засоби грип не лікують.

5. Противірусні препарати, розроблені спеціально для грипу (озельтамівір, занамивір, ремантадин, тощо), працюють впродовж перших 48 годин.

Як грип розповсюджується Україною - дивіться на інтерактивній мапі.

Залиште свій коментар

Вибір редакції