Вологе прибирання і чистота на майданчиках. Що слід знати невдоволеним клієнтам про обов'язки ЖЕКів

Вологе прибирання і чистота на майданчиках. Що слід знати невдоволеним клієнтам про обов'язки ЖЕКів

Фото: УНІАН

Борги українців за комуналку майже досягли критичних п'ятдесяти мільярдів гривень протягом 2018 року. Причиною є не лише дорогі опалення та вода.

Сьогодні багато людей не взмозі платити сотні гривень за утримання будинків та прибудинкових територій. Ті ж, хто платить, скаржаться: у під'їздах прибирають вкрай рідко, не освітлюють, часто не працюють ліфти тощо. За які конкретні послуги ЖЕКу сплачують українці і чого останні можуть вимагати від комунальників, у сюжеті "Сніданку з 1+1".

Що роблять мешканці будинків? 

За двокімнатну квартиру киянкаТамара платить близько 500 гривень, втім, у їхньому під'їзді чисто, тільки якщо самі приберуть. Ремонт, зроблений ЖЕКом, також залишає бажати кращого, адже у під'їзд потрапляє пташиний послід. Тому чисто тут тільки біля квартир, там, де мешканці самі зробили ремонт і прибирають власноруч. Відсутність освітлення в підїздах, брудні стіни та сміття в ліфті. Українці, яких опитав "Сніданок", роботою комунальників не задоволені. "Та територія, яка навколо нас є, ми з дружиною прибираємо. Поливати у нас немає змоги", та найбільше українців обурює бруд в під'їздах. "Ми самі і підлогу миємо, в загальних коридорах, а наче мав би хтось мити. Вікна? Теж миємо самі".

Кандидати в президенти обговорили у студії "Право на владу" тарифи на комунальні послуги

Кандидати в президенти обговорили у студії "Право на владу" тарифи на комунальні послуги

Що мають робити комунальники? 

Прибирати під'їзди повинні комунальники, а не мешканці, запевняє очільниця столичного ЖЕКу, який обслуговує 119 багатоповерхівок. "Прибирання під'їздів, житлових будинків, проводиться з першого по третій поверх щоденно. Вище третього поверху - три рази на тиждень. Це підмітання. Вологе прибирання, тобто миття сходових маршів, проводиться два рази на місяць", - говорить жінка. 

Що ще мають робити комунальники? 
 
Окрім прибирання будинків, ЖЕКи повинні стежити за чистотою на всій прибудинковій території. Обслуговувати внутрішньобудинкові системи: водо та теплопостачання, електрики, газу та каналізації. Виконувати роботи з дезінфекції. І робити поточний ремонт під'їздів, дитячих майданчиків та лавочок біля будинку. Всі ці послуги включені в тариф. І кожен українець, який сплачує за утримання будинку та прибудинкової території, має право вимагати їхнього виконання від комунальників. А якщо ЖЕК не реагує, на його роботу можна поскаржитися до місцевих органів влади, або зателефонувати на урядову гарячу лінію - 1545.

Українці заборгували на комунальні послуги майже 56 мільярдів гривень

Українці заборгували на комунальні послуги майже 56 мільярдів гривень

Повʼязані теми:

Наступна публікація