Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Що завгодно, але не Помісний собор УПЦ КП – у ПЦУ прокоментували скликану Філаретом зустріч

Між митрополитом ПЦУ Епіфанієм та почесним патріархом Філаретом вже довгий час триває конфлікт.

Зустріч, скликана Філаретом, в жодному разі не може називатися "Помісним Собором Української Православної Церкви Київського Патріархату" одразу з кількох причин.

Про це заявив архієпископ Чернігівський і Ніжинський ПЦУ, заступник голови управління зовнішніх церковних зв’язків ПЦУ Євстратій Зоря в інтерв'ю на "5 каналі".

По-перше, за його словами, під час "правдивого Помісного Собору УПЦ Київського Патріархату" 15 грудня 2018 року було вирішено, що УПЦ КП як релігійне об'єднання припиняє діяльність та приєднується до ПЦУ.

"Я був і весь єпископат був на цьому Соборі, були делегати від духовенства, мирян,  ... Є документи, є відеозаписи й численні свідки того, що рішення було прийняте відкрито за згодою всіх. Один тільки проголосував проти", – розповів Зоря.

Він додав, що свою діяльність припинили статутні органи УПЦ КП, а сам статут втратив чинність.

Окрім цього, Зоря пояснив, що за цим старим статутом Помісний архієрейський собор скликається Патріархом разом зі Священним Синодом. "Священного синоду Київського Патріархату немає. Всі члени священного синоду КП, які були в його складі на 15 грудня, за винятком патріарха Філарета і Білгородського митрополита в Росії, жодним чином не підтримують такий розвиток подій", - зауважив Зоря.

"Тому те зібрання, про яке ми чуємо від почесного Патріарха, під іменем Помісного Собору, насправді це зібрання якихось невідомо яким чином запрошуваних осіб на щось, що можна назвати чим завгодно, але Помісним Собором Київського Патріархату це точно не буде", – підсумував Зоря.

Раніше почесний патріарх ПЦУ Філарет розіслав запрошення на собор Української православної церкви Київського патріархату, який скликають 20 червня.

Зазначимо, що в ПЦУ заявили, що проведення собору ліквідованого Київського патріархату означатиме церковне розділення з усіма канонічними та юридичними наслідками.

Як повідомлялося, між митрополитом ПЦУ Епіфанієм та почесним патріархом Філаретом вже довгий час триває конфлікт. Останній надіслав листи архієреям на бланку Київського патріархату, що спричинило хвилю занепокоєнь тим, що Томос, про який так довго домовлялись на найвищому державному рівні, може бути відкликаний Вселенським патріархом Варфоломеєм. Цю тезу підтвердив і предстоятель ПЦУ митрополит Київський Епіфаній. "Сьогодні повернення до попередньої структури Київського патріархату означає повернення назад, в ізоляцію, втрату Томосу й усіх здобутків церковної незалежності", - наголосив він.

Філарет переконує в тому, що Епіфаній та ПЦУ порушили домовленості, адже ніби-то обіцяли дозволити керувати Помісною церквою всередині країни, однак "слова недотримали". За словами почесного патріарха, УПЦ КП не була ліквідована та продовжує функціонувати і нею керує він. Своєю чергою в Мінкульті запевняють про ліквідацію Київського патріархату. Такої ж позиції отримується митрополит Епіфаній, який  29 травня підписав указ та нагадав, що діяльність ліквідованої Української Православної Церкви Київського Патріархату є незаконною.

ВідеоФіларет намагається розколоти Православну церкву України

У ПЦУ опублікували гостру відповідь на заяву Почесного патріарха, який днями анонсував Собор Київського патріархату. Філарет переконує, що УПЦ КП - досі існує. Новостворена Помісна православна церква, каже, що залежна від Вселенського патріарха, якому митрополит Епіфаній - слуга.    

Філарет намагається розколоти Православну церкву України

Залиште свій коментар

Вибір редакції