"Щоб курити було некомфортно": що може змінити новий "антитютюновий" закон

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

В Україні понад 7 мільйонів курців, а серед них 200 тисяч дітей.

День без тютюну відзначають в усьому світі на цьому тижні. У всесвітній організації здоров'я порахували, що тютюн щороку вбиває понад 8 мільйонів людей.

В Україні понад 7 мільйонів курців, а серед них 200 тисяч дітей, які курять переважно модні електронні сигарети. Тим часом народні депутати розроблять черговий антитютюновий закон, йдеться в сюжеті ТСН. 19:30.

За боротьбу із палінням взялися активісти, які влаштували акцію під Офісом президента. На асфальті розіклали пачки з-під сигарет: непривабливі та з моторошними картинками. Кажуть: це навряд чи відлякає затятих курців, а от молодь може вразити.

Міф про те, що електронні цигарки майже не шкідливі, спростовує авторка антитютюнового законопроекту народна депутатка Лада Булах. "Великий міф, що електронні сигарети менш шкідливі, ні. Це просто додаткова можливіть великих корпорацій залучати до своїх лав нових рабів, наших дітей, нашу молодь, для того, щоб вони, на хайпі, обирали ці сучасні гаджети", - запевняє Булах. 

Народні депутати пропонують заборонити продаж будь-яких тютюнових виробів та електронних сигарет людям до 21-го року, а також заборонити рекламу тютюну. Продавцям же планують не дозволяти розкладати цигарки у видному місці, а штраф за куріння підняти до 510 гривень. Тобто зробити все, щоб людям було некомфортно курити.

Молодий лікар-пульмонолог Віталій Бібіков за свою недовгу практику побачив вже не одного курця. Він наголошує,що куріння - це не лише легені, але й серце та мозок. Інфаркти та інсульти часто теж викликані постійним надмірним курінням. Битися об заклад, привселюдно обіцяти кинути курити - не варто, вважає лікар, а треба, насамперед, самого себе переконати кинути раз і назавжди.

"Кидати палити потрібно одразу. Я вважаю, що поступовий підхід в киданні паління неефективний. Лікарі допоможуть. Є нікотиновий пластир, є деякі апарати, які знижують потяг до куріння, антидепресанти", - пояснює Бібіков. 

ТСН відшукала людей, які легко кинули курити без лікарів та антидепресантів. Олександра Валяєва, наприклад, спонукав спорт: "Набагато легше, легше дихати, менше якихось проблем зі шкірою, волоссям".

А ось Валентині зав'язати з палінням допоміг чоловік. Дівчина каже, що почала курити, бо "хотіла бути дорослою". "Потім зустріла майбутнього чоловіка, пішли на побачення, і на запитання про те, чи можу я запалити, сказав: "Ти що, звісно ні, а як же майбутні діти". І з тих пір кинула", - розповідає Валентина. 

Вже й зараз курців на вулиці не так багато. Пан Сергій, побачивши журналістів, кинув недопалок, а згодом пообіцяв кинути й "хибну звичку". 

Відео Депутати розробляють черговий антитютюновий закон - що може змінитися

Непривабливий колір і страшні картинки на пачці. Народні депутати розробляють черговий антитютюновий закон. У ВООЗ порахували, що тютюн щороку вбиває понад 8 мільйонів людей. Що може змінитися на законодавчому рівні і що насправді може спонукати курців відмовитися від шкідливої звички - відповіді у сюжеті.  

Депутати розробляють черговий антитютюновий закон - що може змінитися

Залиште свій коментар

Вибір редакції