"Щоб розпилити бюджет": власники "Делфі" стверджують, що були готові прибрати танкер за вдесятеро меншу суму

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Щоб розпилити бюджет": власники "Делфі" стверджують, що були готові прибрати танкер за вдесятеро меншу суму

Думская

Після трьох спроб підняти аварійний танкер, судновласника позбавили права евакуювати судно своїми силами.

Скандал довкола танкера "Делфі". Судновласник та компанія-підрядник заявляють, що готові були прибрати аварійне судно з пляжу до 10 серпня і коштувало б це близько двох мільйонів гривень. Але їх відсторонили. І тепер ці самі роботи виконуватимуть державним коштом - вже за 25 мільйонів. До того ж, можуть не встигнути до кінця сезону.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Два місяці підготовчих робіт. І вже витрачені півтора мільйона гривень. Після трьох спроб підняти аварійний танкер, судновласника позбавили права евакуювати судно своїми силами. А на місці аварії оголосили надзвичайну ситуацію.

"Виконавши практично 80% роботи по готовності до того, щоб прибрати судно, і 90% роботи для того, щоб судно розгорнути і поставить на плаву, нас просто відсторонили, щоб передати цю роботу на тендерних засадах і, ймовірно, розпилити бюджет", – каже підрядник Дмитро Євдокимов.

Танкер "Делфі" приберуть за державні кошти

Танкер "Делфі" приберуть за державні кошти

Судновласник з підрядником переконують - готові були до 10 серпня таки прибрати "Делфі" з пляжу. Мовляв, раніше це технічно неможливо. Просили дати їм ще два - три тижні, але отримали відмову. До того ж, наголошує судновласник, всі роботи він оцінив у приблизно два мільйони гривень. Тепер, коли евакуацію перебирає на себе держава, запланували у десятеро більшу суму - майже 25 бюджетних мільйонів . 

"Це все ляже на нашу компанію, тобто нам ці гроші потрібно буде відшкодовувати, але там немає такої суми, щоб витратити 24.6 мільйона. Ми готові були і всюди оголосили, що готові були зробити за свій рахунок", – каже представник компанії судновласника Юрій Голіков.

В адміністрації портів апелюють – згідно з морським законодавством власник має 8 місяців після кораблетрощі, щоб самотужки виконати усі роботи. І такий шанс у господаря "Делфі" був, але він не впорався. 

"Була слабка матеріальна база, не були проведені з належним розрахунками глибини. Сили, на наш погляд, були абсолютно недостатніми для організації такої роботи", – вважає начальник адміністрації Одеського морського порту Руслан Сахаутдінов.

Звинувачення у десятикратному завищенні вартості робіт в адміністрації портів відкидають. Мовляв, це розрахунки фахівців, а судновласник оцінив евакуацію значно дешевше, бо йому допомагали. А от експерт портової галузі стверджує – прибирати танкер треба було ще до початку курортного сезону. А всі нинішні рішення запізнілі.  Бо на проведення тендерів і пошук підрядників потрібен час, а його вже й так згаяли.

"Я вважаю, що тут повністю провина АМПУ, які останнім часом стали заявляти, що це їхнє право – прибирати або не прибирати. Ні, ваш обов'язок був спочатку не допустити, що воно сюди потрапило, ну якщо ви це зробили, то треба було застосовувати своє право і починати за тендерною процедурою, хоча б проєкт мати", – обурюється експерт портової галузі Олександр Захаров.

Екологи час до часу фіксують біля "Делфі" витоки мазуту, а відпочивальники далі потерпають від брудного сусідства.  

Відносно безпечно прибрати аварійне судно треба до кінця вересня. Далі почнеться несприятливий сезон для навігації. Тож іржавий танкер залишиться на пляжі на ще одну зиму.

Наступна публікація