Щоденник із реанімації: хворий на коронавірус 16-річний хлопець з Дніпра розповів про лікування COVID-19

Щоденник із реанімації: хворий на коронавірус 16-річний хлопець з Дніпра розповів про лікування COVID-19

Фото: Фото Наталії Нагорної/ТСН

Підліток потрапив до лікарні з двобічним запаленням легенів, а пізніше у нього виявили коронавірус.

У 16-річного підлітка з Дніпра Владислава наприкінці жовтня діагностували двобічну пневмонію, плюс до того ПЛР-тест показав коронавірус. 11-класник вже місяць лікується у одній з міських лікарень, бо має ускладнення COVID-19

Про те, як проходить курс лікування, він розповів "Інформатору".

Діагноз хлопця в кінці жовтня звучав як "вірусна лівобічна пневмонія, викликана коронавірусною інфекцією". Хлопця пролікували, і повторний ПЛР-тест показав негативний результат. Втім, у легенях пацієнта залишилася рідина, яку необхідно було відкачувати, крім цього тест на D-димер показав наявність процесу тромбоутворення.

Підлітка лікували спочатку у 6-й дитячій лікарні, а потім перевели до лікарні Руднєва, де він лікується дотепер. Волонтери збирали кошти йому на лікування, а медики робили усе можливе, щоб школяр одужав і повернувся до нормального життя.

Влад весь час лікування вів щоденник.

"25 жовтня. Саме цей день, я вважаю днем, в який стартувало загострення хвороби. Все тому що тоді була ранкова пробіжка. Мене змусили побігати в одній футболці, коли було дуже жарко і вітряно.
26 жовтня.  Почалися перші симптоми - біль у спині і кашель. З'явилася температура, але через час вона спала.
28 жовтня. Спазми посилилися.
29 жовтня Через спазми ставало все важче заснути і боляче пересуватися.
30 жовтня. Симптоми ослабли. Я пішов на огляд до лікаря, який від спазмів порекомендував накласти мазь, про інструкції до якої, він, напевно, забув, бо "побочки" від неї пекельні. Мене буквально жарило від тієї мазі так, як на багатті.
31 жовтня.  В цей день, ввечері, я зліг у лікарню. Тоді мені було дуже погано - піднялася температура, почалися проблеми з диханням. У лікарні мені вже підключили кисень. Я перебував у відділенні реанімації", - описав перші дні захворювання Влад.

Хлопець розповідає, що на 3 день перебування у лікарні йому зробили аналіз D-димер, який показав наявність процесу тромбоутворення в його організмі. Владу призначили ліки. Далі прийшов позитивний аналіз на ПЛР-тест.

"Виявилося, необхідний мені препарат практично неможливо знайти в аптеках. Тому батькам і волонтерам довелося їздити за ним усім Дніпром, і навіть в Запоріжжі, а також замовляти ліки в Нікополі та Павлограді. Варто відзначити, що коштує він не мало, і необхідно його теж не мало", - розповів хлопець.

На 5-й день перебування у лікарні підлітку ​​зробили дренаж - провели пункцію, поставили трубку в легені, щоб відкачувати зайву рідину.

"Зізнаюся чесно - це дуже болісна штука. І ще - в цей день, мені медсестра зробила поїлку. Як вона влаштована: взяли трубку для крапельниці, від'єднали від цієї трубки майже все, крім регулювальника швидкості. Одна частина виставлялася в пляшку, а на іншій частині, ближче до кінця трубки, стояв сам регулювальник - з цієї частини я пив. Щоб почало працювати, потрібно зробити таку ж схему, як при відсмоктуванні бензину. А потім, вона сама вже буде литися. Коротше, штука хороша", - розповідає Влад.

На 7 день у Влада з'явився сусід по палаті - двомісячне немовля з  "двобічною пневмонією з підозрою на коронавірус". За кілька днів цей діагноз у малюка підтвердився.

На 10 день підлітку зняли дренаж і перевели в бокс.
На 12 день зробили УЗД і рентген. 
На 14 день він здав повторний аналіз на D-димер, який мав кращі показники ніж попередній, але однаково погані, і ще раз він сходив на УЗД і рентген.
На 18 день підлітка перевели у 3-у дитячу лікарню.

"Порівнявши палату "трійки" з боксом "шістки", скажу, що в Руднєва мені подобається більше. Плюси: зручність, обладнання, безкоштовний інтернет, тепле приміщення. 19 день - "подорож" по місцевій лікарні. На 20 день, мені вже видали все, що треба для лікування і почали робити електрофорез. Лікування триває, мені стає краще, окрема подяка лікарям 6 і 3 дитячих лікарень, Добрій Феї, своїм батькам і друзям за підтримку", - говорить Влад.

Зараз хлопець продовжує лікування і одужує. Українцям він бажає не хворіти.

Нагадаємо, що в Україні все більше молодих людей починають хворіти на коронавірус.

Відновлення легень після COVID-19: які динамічні дихальні вправи варто робити

Відновлення легень після COVID-19: які динамічні дихальні вправи варто робити

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація