Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Щодня від важких наслідків грипу в Україні помирає 10 людей

Всього з початку епідеміологічного сезону було зареєстровано 155 летальних випадків.

Щодня від важких наслідків грипу та ГРВІ, а також через пізнє звернення до лікаря в Україні помирає близько 10 осіб. Про це повідомив в. о. головного санітарного лікаря країни Святослав Протас під час прес-конференції.

"Щодня реєструється 80 тисяч випадків звернення до лікаря з приводу грипу. Завдяки інформаційній кампанії, люди стали частіше звертатися в перший день хвороби, але, тим не менш, від важких наслідків грипу продовжує вмирати близько 10 осіб на день. Всі вони не були вакциновані", - розповів він.

Відео Карантин у київських та полтавських школах подовжили ще на один тиждень

Всього за даними МОЗ, з початку епідеміологічного сезону зареєстровано вже 155 лабораторно підтверджених смертей від грипу, з них двоє дітей до 17 років. За останніми даними найбільша кількість летальних випадків зафіксовано в Одеській області - 32 випадки, Вінницькій - 13, Запорізькій - 12 та Рівненській - 11.

Загальна кількість хворих з початку епідсезону становить майже 3,1 млн осіб, що складає близько 8% населення. Найвищий показник захворюваності відзначається серед населення Київської області та Києва, де перехворіло відповідно 15,5% і 11,5% населення.

Після новорічних свят в Україні загострилась ситуація із захворюванням на грип, після чого місцева влада почала вводити карантин, закриваючи школи, дитячі садочки. Згодом у МОЗ оголосили про епідемію грипу.

"У групі ризику (діти до 5 років, вагітні жінки, люди віком від 65 років, люди з надмірною вагою, хворі на цукровий діабет, серцево-судинні захворювання, у кого є хронічні захворювання легенів та інші хронічні захворювання) наразі налічують 9 мільйонів осіб, з них провакциновано від грипу лише 120 тисяч. На жаль, такий низький рівень імунізації не забезпечує колективного захисту від хвороби", - зазначили в Міністерстві охорони здоров'я.

При цьому зростання захворювання впливає на виручку аптек, в яких українці скуповують будь-які засоби для боротьби з грипом. Лікарі-імунологи радять одразу звертати увагу на перші ознаки захворювання і не займатися самолікуванням.

Залиште свій коментар

Вибір редакції