Щороку помирають 5 тисяч українців з хронічною хворобою нирок

За статистикою, щороку через недоотримання адекватної терапії в Україні помирає близько п'яти тисяч пацієнтів з нирковою недостатністю.

В Україні майже півмільйона людей хворі на ниркову недостатність. Близько 20 тисяч з них просто не виживуть без спеціального очищення крові, але отримують гемодіаліз лише 3,5 тисячі людей. Щороку через брак своєчасної допомоги помирають близько 5 тисяч пацієнтів.

Пройшов місяць, як хворі вийшли боротися за своє право на життя під стіни Кабміну. Але нічого так і не змінилося.

За лікування у приватних центрах торік платили з обласних бюджетів. Тепер кудись зникли методи розрахунку. Київ доручив фінансування гемодіалізу обласним адміністраціям, а це до двохсот тисяч гривень на рік: потягнути таку суму вдається не всім.

Але проблема не лише у грошах. В обласних лікарнях бракує елементарного - місць.

У МОЗ запевняють, що уже ухвалили наказ про затвердження методики розрахунку вартості лікування пацієнтів із хворобою нирок 5-тої стадії. Але поки чиновники підраховують вартість, щороку, за статистикою, саме через недоотримання адекватної терапії помирає близько п'яти тисяч пацієнтів.

До речі, в Європі держава платить за лікування хворого на гостру хворобу нирок незалежно від того, де він отримує гемодіаліз - у державному чи приватному центрі.

Читайте також:

Шимпанзе в київському зоопарку помер від ниркової недостатності

70% українців дають лікарям хабарі

Вперше в США донор нирки заразив реципієнта СНІДом

В Україні закінчуються запаси вакцин для дітей

ВідеоДоля хворих на ниркову недостатність

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: