Щороку в Польщі зростає кількість українських студентів: чим приваблює освіта за кордоном

Щороку в Польщі зростає кількість українських студентів: чим приваблює освіта за кордоном

В Україні зростає кількість студентів з Індії, Азербайджану та Марокко.

Щороку до Польщі їде навчатися від шести до дев'яти тисяч українських студентів. За останніми даними, більше половини студентів-іноземців у Польщі - українці. До нас приїздить все більше студентів з Індії, Азербайджану та Марокко, йдеться у "Сніданку з 1+1".

55% іноземних студентів у Польщі – українці, свідчать результати дослідження компанії Selectivv. Там навчається понад 35 тисяч українців.

Українець Олексій закінчує у Варшаві магістратуру за спеціальністю аудит і банківська справа. Після 5-річного навчання радіє, бо має  кар’єрні можливості. "Тут багато компаній, які працюють у Польщі, в Німеччині або ж в Італії, Іспанії інших країнах Євросоюзу. Вони набирають студентів, які закінчили навчання, а потім можна спробувати у них залишитися", - каже хлопець.

Відео Чому іноземні студенти обирають Україну, а українські — Польщу

Щороку до Польщі їде навчатися від 6 до 9 тисяч українських студентів. За останніми даними більше половини студентів-іноземців у Польщі — українці! Але Україна — також популярна країна для навчання серед іноземців. До нас приїздить все більше студентів з Індії, Азербаджану та Марокко. Що приваблює іноземців в Україні та українців в Польщі — дивіться в сюжеті.   

Чому іноземні студенти обирають Україну, а українські — Польщу

Кращі кар'єрні можливості – це лише один з факторів, яким приваблює освіта у Польщі, пояснюють експерти. Серед інших – можливість швидше отримати ступінь "бакалавр". В Україні для цього треба вчитися чотири роки, а в Польщі чи в Європейських університетах – три.

Крім того, у Польщі полегшена, порівняно з Україною, процедура вступу до вишу – іноземним студентам достатньо вивчити польську на рівень В1 або В2. Місцеві студенти не складають екзамени,  якщо говорити про більшість напрямків і університетів.

До України також активно їдуть іноземці – їх у нас 75 тисяч. Кажуть, тут дешевше навчатися, ніж, приміром, в Індії. Індійські студенти Анікет і Бабюлоді за своє навчання у медичному університеті платять 4 тисячі доларів на рік. Це вдвічі менше, ніж вдома.

Серед студентів-іноземців найпопулярніші спеціальності медичні, а найпопулярніші виші у Харкові, там навчається 20 тисяч іноземців. Вони їдуть до України, бо тут співвідноситься вартість і якість освіти. Крім того, вони мають можливість підтвердити отриманий диплом у своїй країні. А ще в Україні не має расизму, кажуть експерти.  

У Міністерстві освіти вважають хорошим показником, шо іноземних студентів з кожним роком стає все більше, адже  підвищує вимоги до викладачів і  якість освіти загалом зростає.

Як повідомлялося раніше, у Кропивницькому іноземні студенти пікетували Донецький національний медичний університет, який 2014 року переїхав з окупованого Донбасу. Їх відрахували з вишу через несплату за навчання. Студенти вимагали втрутитися, куди поділися вже сплачені ними за навчання гроші.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів