Сейсмологи очікують землетруси в Україні

Територія України, особливо захід та південь, відноситься до так званого сейсмічно активного поясу Землі: землетруси тут можна очікувати в будь-який час.

Уся територія України є небезпечною з точки зору сейсмічної активності. Найбільш ризиковані у цьому плані регіони – Крим та Закарпаття.

В Україні землетруси відбувалися раніше, фіксуються сейсмічними приладами зараз, і, очевидно, будуть відбуватися і в майбутньому, зазначив заступник директора Інституту геофізики ім. С. І. Субботіна НАН України з наукової роботи Олександр Кендзера.

"Хотілося б заспокоїти людей, але я цього зробити не можу з однієї простої причини: частина території України, зокрема, західні, південні і південно-західні її частини відносяться до так званого сейсмоактивного поясу нашої планети", – наголосив експерт.

Науковець додав, що цими проблемами влада переймається досить серйозно. "В Україні з 2006 року діють нові державні будівельні норми, які, як на мій погляд, правильно враховують реальну сейсмічну небезпеку. І далі потрібне лише щоб ті, хто відповідає за правильне будівництво, враховували ці державні норми", - сказав він.

Кендзера також наголосив, що в Україні на даний час недостатня кількість сейсмічних станцій - лише 36, у той час, як у Швейцарії їх, наприклад, більше 200.

До хвилювань з приводу сейсмічної безпеки України підштовхнув руйнівний землетрус на Гаїті, який стався 12 січня. Підземні поштовхи зруйнували кожен третій будинок в країні і забрали життя, за попередніми оцінками, від 50 до 100 тисяч людей.

Читайте також:

Кількість жертв землетрусу на Гаїті може перевищити 100 тисяч осіб

У Венесуелі стався потужний землетрус

Столиця ОАЕ до кінця сторіччя може зникнути під водою

Землетрус на Гаїті: кожен третій будинок зруйновано, тисячі жертв

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: