Секретарі РНБО захищають міністрів

Екс-секретарі РНБО Володимир Горбулін та Віталій Гайдук вважають, що рішення РНБО щодо звільнення міністрів виконати неможливо.

Екс-секретарі РНБО Володимир Горбулін та Віталій Гайдук вважають, що рішення Ради національної безпеки та оборони щодо звільнення міністрів виконати неможливо.

Зокрема, Віталій Гайдук у розмові з кореспондентом УНІАН назвав відповідне рішення РНБО надуманим. Він зауважив, що рішення РНБО є обов’язковими до виконання, але в цьому разі немає механізму виконання цього рішення. Гайдук переконаний, що рішення про звільнення міністра транспорту Миколи Рудьковського і міністра з питань надзвичайних ситуацій Нестора Шуфрича можна вирішити лише одним чином – прем’єр-міністр може на підставі рішення РНБО внести відповідне подання до Верховної ради. "Чи буде виконувати прем’єр-міністр таке рішення, я сумніваюсь, оскільки уряд коаліційний і політична сила, яку представляє міністр, може заявити про вихід з коаліції", - сказав Віталій Гайдук.

Екс-секретар РНБО розкритикував саме рішення РНБО від 4 вересня, зауваживши, що міністри на сьогодні є політичними фігурами і не несуть жодної відповідальності, відповідно до українського законодавства.

Гайдук висловився за необхідність запровадження посад держсекретарів і державних службовців, які б відповідали за виконання поставлених перед міністерством завдань. За його словами, це нормальна система, яка працює в усіх розвинутих країнах.

Водночас, Віталій Гайдук зауважив, що залишати міністрів політичними фігурами і запроваджувати посади держсекретарів можна лише після того, як буде реформовано всю систему й міністерства відповідатимуть лише за стратегію розвитку галузі.

Говорячи безпосередньо про рішення щодо Миколи Рудьковського й Нестора Шуфрича, він зауважив, що не знає, чи є провина міністрів, але висловив подив, чому на засіданні РНБО їх не було. "Можливо, в них були аргументи", - зауважив Віталій Гайдук.

Своєю чергою, Володимир Горбулін в інтерв’ю УНІАН сказав, що РНБО створювалася саме для того, щоб консолідувати діяльність органів влади в питаннях, які стосуються національної безпеки й оборони. На його переконання, рішення РНБО може носити лише рекомендаційний, а не обов’язковий характер.

Він переконаний, що після вгамування політичних пристрастей РНБО почне працювати у звичайному режимі, "і всі ті, хто сьогодні лає РНБО, зрозуміють, що в усіх країнах є цей орган, і він приносить велику користь".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: