Секретаріат хоче новий закон про Кабмін

Секретаріат президента буде ініціювати прийняття нового закону про Кабмін та продовження адміністративної реформи в Україні.

Олександр Шлапак
УНІАН
Секретаріат президента пропонує радикальні реформи українського законодавства.
Секретаріат президента України ініціює прийняття нового закону про Кабінет міністрів і продовження адміністративної реформи.

Про це сказав на брифінгу перший заступник голови Секретаріату Олександр Шлапак.

"В Україні назріла необхідність чергового етапу адміністративної реформи, яка б почалася із прийняттям нового закону про Кабінет міністрів, закону про центральні органи виконавчої влади й чітким розмежуванням компетенції між галузями влади", - сказав Шлапак.

Він назвав безсистемною та хаотичною нинішню ситуацію з розвитком структури міністерств і відомств.

Зокрема, він зазначив, що за останні півроку Кабмін створив 6 нових центральних органів державної влади (2 міністерства й 4 комітети), увів 59 нових посад заступників міністрів і заступників керівників відомств. Зі слів Шлапака, на сьогодні уряд вирішує питання зміцнення вертикалі влади, збільшення кількості людей і створення посад під конкретну особу.

Заступник голови Секретаріату також зазначив, що відносини між Секретаріатом президента й Кабміном залишаються складними в частині прийняття кадрових рішень, обміну інформацією, врахування урядом зауважень президента у своїх нормативних актах.

На думку Шлапака, все це обумовила нинішня редакція закону про Кабінет міністрів. 

Нагадаємо, що раніше Конституційний Суд відмовив президентові України Вікторові Ющенку у відкритті конституційного провадження у справі щодо конституційності закону про Кабінет міністрів.

21 грудня 2006 року Верховна рада прийняла закон "Про Кабінет міністрів України", що регламентує діяльність уряду.

19 січня 2007 року Ющенко повторно скористався правом вето до закону про Кабмін, що був прийнятий Радою 12 січня шляхом подолання президентського вето.

5 лютого Ющенко звернувся в КС із проханням перевірити на відповідність Конституції ряд положень закону про Кабмін.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: