Секретаріат критикує Кабмін за воду

Секретаріат президента критикує дії Кабінету міністрів за диспропорції в розвитку регіонів.

Водогін (Фото: Львівська газета)
У Секретаріаті президента вважають розподіл бюджетних коштів на систему водопостачання геть несправедливим. (Фото: Львівська газета)
Секретаріат президента критикує дії Кабінету міністрів за диспропорції в розвитку регіонів.

Про це сказано в повідомленні прес-служби президента, на яке посилаються "Українські Новини”.

"Партія, що в своїх гаслах визначає силу держави через силу її регіонів, не змогла направити роботу коаліції й уряду власне на розвиток регіонів і усунення диспропорцій такого розвитку", - наголосив заступник глави Секретаріату Віктор Бондар.

Постанову від 14 березня 2007 року про затвердження порядку використання коштів Державного бюджету для розвитку і реконструкції централізованих систем водопостачання та водовідведення уряд пропонував з 200 млн. грн., передбачених у Державному бюджеті на зазначені цілі, 130 млн. грн. надати Донецькій, Луганській і Харківській областям, решта ж регіонів мали отримати 70 млн. грн. на всіх.

Захищаючи позицію уряду, перший віце-прем’єр Микола Азаров стверджував, що Західна Україна не має проблем із водопостачанням - є навіть надлишок води. У зв’язку з цим, мовляв, ці кошти більше потрібні Сходові України.

Віктор Бондар вважає, що нещодавні події у м. Полонне на Хмельниччині, де внаслідок зношеності на 80% очисних споруд склалася критична ситуація із забрудненням води найдовшої річки області - Хомори, довели хибність такого підходу. 

Раніше президент Віктор Ющенко призупинив дію постанови Кабміну, якою передбачено розподілити серед областей 70 млн. гривень державного бюджету пропорційно їхньому населенню для реконструкції й розвитку систем водовідведення й водопостачання.

Бондар також розкритикував Кабмін за нерозв'язання проблеми зношеності інфраструктури.

"Незважаючи на голосні заяви про зростання економіки, кошти на модернізацію інфраструктури дотепер виділяються за залишковим принципом...Уряд згадує про діяльність вугільної галузі лише тоді, коли вибухають шахти й гинуть десятки шахтарів; згадує про залізницю лише тоді, коли потрібно виділяти 15 мільйонів на подолання наслідків аварії", - сказав Бондар.

Крім цього, Бондар критикує Кабмін за відсутність відповідальності у використання державних коштів, зокрема за економічно невигідне інвестування в залізничний транспорт, відсутність зростання його рентабельності, спад прибутку від Державної адміністрації залізничного транспорту "Укрзалізниця". На думку представника Секретаріату, збільшення витрат на підприємства залізничного транспорту не супроводжується зростанням їх рентабельності. За останні два роки обсяги чистого прибутку «Укрзалізниці» знизилися від майже 2,5 млрд. грн. (2005 р.) до 800,5 тис. (прибуток, запланований на 2007 рік).

До цього часу, констатував Віктор Бондар, ані уряд, ані галузеве міністерство не спромоглися розробити концепцію реформування ЖКГ та методику підрахунку вартості послуг ЖКГ. Єдине, чого вимагають міністри, - підвищення фінансування, зауважив заступник голови Секретаріату президента.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: