Секретаріат назвав дату президентських виборів

У Секретаріаті вважають, що вибори президента мають відбутися 17 січня 2010 року.

Чергові вибори президента мають бути призначені на 17 січня 2010 року. Про це заявив сьогодні заступник голови Секретаріату президента - уповноважений президента з питань контролю за діяльністю Служби безпеки Ігор Пукшин.

За його словами, відповідно до Конституції, призначення виборів президента належить до повноважень Верховної ради, і вона призначає ці вибори у строки, передбачені Основним законом. Пукшин пояснив, що згідно зі ст. 104 Конституції новообраний президент набуває повноважень з моменту складення присяги народу України на урочистому засіданні Верховної ради.

Пукшин нагадав, що Віктор Ющенко склав присягу на урочистому засіданні Верховної Ради 23 січня 2005 року і вступив на посаду з цього дня. Конституцією визначено, що чергові вибори президента України проводяться в останню неділю останнього місяця п'ятого року повноважень президента.

Враховуючи, що Ющенко вступив на посаду президента 23 січня 2005 року, п'ятий рік його повноважень спливає 22 січня 2010 року, відповідно, чергові вибори президента за Конституцією мають призначатися на 17 січня 2010 року і проводитися у цей день, зазначив Пукшин.

Читайте також:
БЮТ почав імпічмент Ющенку
Ющенко заборонив губернаторам бачитись з прем'єром
Тимошенко: газові контракти в Інтернеті оприлюднив Ющенко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: