Секретаріат президента прогнозує зрив виборів через БЮТ і регіоналів

У Ющенка вважають, що країну очікує "надзвичайно брудна виборча кампанія з побиттям агітаторів і війнами в судах".

Секретаріат президента допускає зрив виборів у разі подолання вето на зміни до закону про вибори президента. Про це на прес-конференції заявив заступник глави Секретаріату Ігор Попов.

Він зауважив, що на даний момент ще не видано рішення про накладення вето президента на зміни до виборчого закону, однак додав, що з боку президента є дуже багато зауважень до цього документу.

Заступник глави Секретаріату повідомив, що президент готує пропозиції до цього законодавчого акту і їх буде доволі багато.

За словами Попова, "сьогодні чи завтра ви їх побачите" і народні депутати матимуть час, аби з ними ознайомитись до проведення позачергової сесії парламенту, яка запланована на п’ятницю.

Попов сказав, що в ідеальному варіанті профільний парламентський комітет мав би розглянути пропозиції президента до виборчого закону і в п’ятницю внести їх на розгляд ВР, а депутати, в свою чергу, мали б їх підтримати.

Однак Попов прогнозує, що насправді жодна з пропозицій президента підтримана не буде і силами союзників з фракцій БЮТ і Партії регіонів президентське вето буде подолане.

Представник Секретаріату зазначив, що у разі подолання вето на зазначений закон "нас очікує надзвичайно брудна виборча кампанія з побиттям агітаторів, війнами в судах та з іншими непередбачуваними ситуаціями".

За його словами, однією з найбільших проблем майбутньої кампанії у такому разі будуть списки виборців.

Попов пояснив, що швидше за все реєстр виборців не вдасться підготувати вчасно і президентські вибори будуть проводитись, як і раніше, на основі списків виборців.

Він сказав, що в такому разі списки будуть дуже поганої якості, безпосередньо в день виборів будуть десятки або сотні тисяч осіб додаватись у ці списки і оскаржити такі дії буде практично неможливо.

За словами Попова, в результаті цих дій після оголошення результатів виборів можливі міжнародні скандали та акції протесту. У такому разі, заявив він, легітимність новообраного президента буде надзвичайно сумнівною.

Попов додав, що, враховуючи подібні сценарії, було б краще, якби вибори президента проводились на основі старого виборчого закону, аніж з тими змінами, які наразі вносять народні депутати.

За його словами, головною метою таких змін є прагнення представників БЮТ і Партії регіонів усунути своїх політичних конкурентів і провести ці вибори практично "на двох".

Нагадаємо, в липні парламент 316 голосами прийняв нову редакцію закону про вибори президента. Зміни торкнулися термінів проведення виборчої кампанії - вона скоротилася з 120 до 90 днів (тим самим народні депутати перенесли старт виборів з 19 вересня на 19 жовтня).

Крім того, Верховна рада істотно підвищила заставу для кандидатів у президенти: з 500 тисяч до 2,5 мільйонів гривень. Окрім скорочення терміну виборчої кампанії і збільшення суми застави для кандидатів у президенти, законопроект пропонував ліквідувати інститут відкріпних посвідчень і підписних листів на підтримку кандидата на пост президента, а також низку інших змін.

За даними Партії регіонів, президент Ющенко наклав на цей закон вето.

Очікується, що 21 серпня Верховна рада збереться на ініційовану БЮТ позачергову сесію, щоб подолати вето Ющенка.

Читайте також:

Партія регіонів: Ющенко ветував закон про вибори

Позачергову сесію Ради зберуть 21 серпня

Депутати готові пожертвувати канікулами, щоб подолати вето Ющенка

БЮТ: коаліція з "Регіонами" вже неможлива

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: