Секретаріат президента: Росія хоче вивести з ладу ГТС України

Якщо не заберемо собі газотранспортну систему України, то хоча б тимчасово виведемо її з ладу. Саме такі наміри Росії вгледіли у Секретаріаті президента України.

Найбільша у світі газотранспортна система без російського палива працює в екстремальному режимі - лише на внутрішнє споживання. Якщо транзиту найближчим часом не відновлять, то українська труба може зазнати значної шкоди.       

Українська газотранспортна система - найпотужніша та найбільша у світі. 37 тисяч кілометрів труби здатні перекачати до Європи за рік 140 мільярдів кубометрів газу. Проте вітчизняне надбання цілком може перетворитися на національний тягар.

На автономну роботу газотранспортна система України не була запланована,- кажуть експерти.

Коли росіяни припинили постачати паливо, тиск у газогонах різко зменшився. Якщо на дворі мінусова температура - у трубі починаються небажані фізичні процеси. З газу, що залишився, утворюються так звані газогідратні корки.

“Це кристалічна речовина, яка є брудним снігом. Діаметр магістрального газопроводу 1420 міліметрів – так що ви можете уявити, які пробки виникають у трубі”,- пояснює член-кореспондент НАН України Артем Халатов.

Тромби виникають зазвичай у найнижчих місцях та на поворотах газогонів. На українській газовій мапі таких місць дуже багато. Якщо газ пустити по таких закупорених трубах,  то тромби потраплять до компресорів і пошкодять їх. Прокачувати паливо потім тривалий час буде неможливо.

“Це може вийти з ладу послідовно один за одним компресор, тому що якщо такі пробки находяться скрізь, ви можете уявити який це каскадний лавинний механізм може піти”,- додає Артем Халатов.

Росіяни про це добре знають. Тамтешній президент Медведєв почав говорити про це одразу, як “Газпром” припинив постачати паливо. На Банковій же кажуть - невипадково.

“Саме через це, мабуть, російська сторона так активно намагається розбалансувати українську газотранспортну систему і фактично її знищити”,- стверджує уповноважений президента України з питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський.

газ
Водночас і в президентській канцелярії, і в “Нафтобазі” запевняють, що все під контролем - задум сусідів не здійснюється.

“Ніяких пробок, ніяких кристалів гідратів, ні других речей в трубах не має. А якщо вони є, ми знаємо, як з ними боротися",- запевняє директор “Укртрансгазу”.

Фахівці кажуть, що це цілком можливо. Зараз необхідний тиск у трубах підтримується завдяки внутрішнім запасам палива. Однак робити це стає дедалі важче, адже газ закінчується.

Артем Халатов стверджує, що якщо корки з'являться, то “потрібно дуже чітко знати місце у якому ця пробка утворилася, а в Україні немає такого устаткування, яке твердо б могло відповісти, що ось в цьому місці утворилася пробка”.

Скільки ще протримається наша газотранспортна система без російського палива ? На це питання чіткої відповіді ніхто не дає. Утім, всі кажуть, що зволікати далі не можна. 

Читайте також:

Мєдвєдєв: Україна здатна платити за ринковою ціною

Путін підрахував: Україна протягне ще 1,5-2 місяці

Україна знову відмовила "Газпрому"


ВідеоРосія хоче вивести з ладу ГТС України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: