Секретаріат президента розкритикував Тимошенко за домовленості з Путіним

Надання газу в оплату російського транзиту невигідне українській економіці.

Домовленість про закупівлю газу в рахунок надання послуг транзиту може завдати шкоди Україні при збереженні асиметричності на користь російської сторони в газових угодах, підписаних в січні цього року.

Про це заявив уповноважений президента з питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський.

"Для чіткої відповіді на питання про вигоду такої форвардної форми оплати необхідно мати чітке уявлення про реальні ціни на газ і транзит. Поки ж маємо найвищу ціну на газ для України і найнижчу ставку на транзит для Росії", - сказав він.

Соколовський нагадав, що через подібні угоди в 2004 році Україна у нинішньому році змушена прокачати для "Газпрому" газ за дуже невигідними тарифами 1,09375 долара за 1000 кубометрів на 100 км на загальну суму послуг 250 млн доларів.

На його думку, оплата газу послугами транзиту також може привести фактично до повернення бартерних відносин.

Соколовський підкреслив, що не готовий детально коментувати досягнуті домовленості, так як не інформований про них належним чином.

"Буду бачити контракт, будуть чіткі транзитні ставки та обсяги, тоді можна давати оцінку", - зазначив він.

На його думку, пошук нових варіантів відносин у газовій сфері свідчить про бажання і волю урядів двох країн виправляти допущені при підписанні газових угод помилки.

"Якщо це так, то побажаємо їм успіху", - підкреслив уповноважений президента.

Як відомо, прем'єр Юлія Тимошенко повідомила за підсумками переговорів у Москві про домовленість щодо купівлі Україною у квітні 800 млн кубометрів природного газу для закачування їх у свої підземні сховища в рахунок майбутніх послуг транзиту російського природного газу в Європу.

За її словами, Київ пропонує розширити такий варіант оплати на закачування додаткових обсягів газу для забезпечення майбутнього опалювального сезону.

Читайте також:

Путін передумав штрафувати Україну за газ

Європа змінює умови купівлі російського газу

Главі "Нафтогазу" світить відставка "за станом здоров’я"

У Туркменії вибухнув газогін. Росія тимчасово залишилася без газу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: