Секретаріат президента: Тимошенко створює нового газового посередника

Представник президента Богдан Соколовський заявив, що в оточенні прем'єра готуються схеми із перепродажу вже оплаченого газу.

Представник президента з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський заявив, що оточення прем'єра Юлії Тимошенко опрацьовує питання щодо залучення компанії "Ітера" в якості газового посередника.

"Тимошенко формує умови для запровадження посередницьких тіньових схем на внутрішньому і зовнішньому ринках газу", - повідомили у прес-службі глави держави.

За інформацією Соколовського, за участі внутрішнього посередника - "Газпромзбут Україна" готуються схеми із перепродажу вже оплаченого газу, який розміщений в українських газових сховищах.

"Газпрозбут Україна" планує купувати газ в українських ПГС за цінами четвертого кварталу 2009 року - 200-208 доларів за тисячу кубометрів, а продавати - українським підприємствам за цінами наступного року 300 - 330 доларів", - зазначено у повідомленні.

"Мабуть, саме для таких тіньових схем, без найменшого державного інтересу, і була запроваджена на український внутрішній ринок ця 100% дочірня компанія "Газпрому" за домовленостями Тимошенко і Путіна", - пояснив Соколовський.

Він підкреслив, що це робиться всупереч позиції керівників "Нафтогазу".

Крім того, Соколовський заявив, що найбільшою загрозою для енергобезпеки України за підсумками 2009 року є фінансовий стан "Нафтогазу".

"Величезна загроза - це стан "Нафтогазу", заборгованість якого становить понад 3 млрд доларів", - сказав представник президента.

"Український газовий сектор з середини 2002 року фактично не реформується", - додав він.

Читайте також:

Україна почала понаднормово споживати російський газ

Росія обіцяє, що нової газової війни з Україною не буде

Ющенко: "Нафтогаз" недоотримав 40 млрд гривень

"Газпром" назвав ціну на газ для України на наступний рік

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: