Секретаріат: українська ГТС вже не наша

Соколовський вважає, що управління українською ГТС перейшло в руки "Газпрому".

На сьогоднішній день українська газотранспортна система юридично належить Україні, але фактично управляється російською компанією "Газпром", заявив представник президента України з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський.

Так він прокоментував заяву президента Віктора Ющенка про те, що на сьогодні Україна втратила майже 70% газотранспортної системи.

"Де-юре вона наша, а де-факто - ми управляти нею самостійно не можемо. Управління фактично перейшло до "Газпрому", - заявив Соколовський.

Він підкреслив, що підтвердження неможливості управляти системою міститься у грудневому листі керівника НАК "Нафтогаз України" Олега Дубини до Секретаріату президента, в якому міститься відмова без згоди "Газпрому" надати доповнення до газових контрактів від 19 січня, підписані 25 листопада 2009 р.

"Цей лист він написав до Секретаріату, і в ньому йшлося про те, що без дозволу, саме дозволу, а не узгодження ”Газпрому”, він не може передати копії протоколів від 24 листопада. Тому ми до кінця і не знаємо, що в цих протоколах записано, які там зобов`язання ми взяли на себе. Про що це говорить? Про те, що ми де-факто не управляємо".

5 січня під час спілкування з жителями Самбора Львівської області Ющенко заявив, що сьогодні Україна втратила вже майже 70% своєї газотранспортної системи.
Він пояснив це тим, що уряд підписав газові угоди, які ведуть до банкрутства НАК "Нафтогаз України", на балансі якого знаходиться українська ГТС.

Читайте також:

Тимошенко розповіла, хто "здав" Фірташу українську газову трубу

Ющенко: політика Тимошенко - комунізм у квадраті

Ющенко: Росія підтримує Тимошенко за українську трубу
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: